رئیس شورای تهران: از برنامه های جهانی شهر هوشمند عقب هستیم

رئیس شورای تهران: از برنامه های جهانی شهر هوشمند عقب هستیم به گزارش سایت امن رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه در حوزه ترافیك، پارك هوشمند و پاركینگ اقداماتی درپایتخت انجام شده اظهار داشت: از بسیاری برنامه های شهر هوشمند در جهان عقب هستیم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه همایش تهران هوشمند اضافه كرد: كم كم مسائل مربوط به شهر هوشمند در بخش های مختلف مطرح و به صورت شعاری در مورد آن حرف هایی زده شده اما در عمل خیلی موفق نبوده ایم.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه های مختلف همچون تهران من و با هم اظهارداشت: طرح ترافیك جدید كه توسط معاون حمل و نقل و ترافیك طراحی شده و روی آن پافشاری می كنند هم همچون اقدامات انجام شده در حوزه شهر هوشمند است كه البته این اقدامات می تواند باعث درآمد پایدار هم شود.
هاشمی از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران درخواست نمود همانطور كه جهت راه اندازی این سامانه فكر، تلاش و هزینه می كنند به فكر درآمدزایی از اینگونه فعالیت ها هم باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح كرد: این سامانه ها نباید بعد از طراحی به اندازه كافی كاربر نداشته و به فكر درآمدزایی نباشند.
هاشمی با اشاره به ایجاد هزاران كیلومتر فیبر نوری در پایتخت خاطرنشان كرد: گاهی دیده می گردد سر تیر برق ها هم شی گردی درست و آویزان كرده اند بدون اینكه عوارض آنرا به شهرداری پرداخت كنند.
وی یادآورشد: دریافت عوارض اینگونه اتصالات می تواند باعث درآمدزایی شود.
هاشمی با اشاره به راه اندازی سامانه های مختلف برای مدیریت شهر از شهرداری تهران درخواست نمود لیست سامانه های مدیریت شهری و اتوماسیون اداری را به شورا ارسال نمایند تا به روز بودن، قابل استفاده بودن و كارایی این سامانه ها بررسی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه فعالیت های مربوط به شهر هوشمند در پایتخت شكل گرفته است تصریح كرد: در زمان حاضر در حوزه كسب و كار آنلاین بیشتر از 100 شركت فعالیت دارند كه لازم است به سبك قانونی از آنها حمایت شود.
وی تصریح كرد: اگر مقرر است به این گونه شركت ها مجوز اعطا شود باید عاقلانه رفتار شود به گونه ای كه سبب از بین رفتن فعالیت آنها نشود و از سوی دیگر قانونمند فعالیت كنند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر لزوم همراه سازی مردم در اجرای شهر هوشمند اظهار داشت: باید مردم در جریان فعالیت ها قرار گیرند و علاقه آنها نسبت به استفاده از این سامانه ها افزایش یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه شفافیت و آگاهی افكار عمومی از فعالیت ها در شهر، شعار لیست امید بود اضافه كرد: باید حمایت بی سابقه مردم را داشته باشیم و مسیری را طراحی نماییم كه شعارهای داده شده اجرا شود.
دومین همایش تهران هوشمند به مدت دو روز در برج میلاد در حال برگزاری است.
تهرام/9353 / 1539 /


1397/09/19
14:51:15
5107
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب