آزمایشگاه مرجع ملی خلاء سال آینده بهره برداری میگردد

آزمایشگاه مرجع ملی خلاء سال آینده بهره برداری میگردد سایت امن: دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: آزمایشگاه مرجع ملی خلاء 20 فرودین 98، همزمان با روز ملی فناوری هسته ای در تاسیسات فردو به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، اصغر زارعان روز شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای كشور در جمع خبرنگاران كاشان بیان كرد: همین طور آزمایشگاه مرجع ایزوتوپ های پایدار باز فروردین سال 99 در تاسیسات فردو مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به انجام همه فعالیت های این نوع ایزوتوپ ها در تاسیسات فردو اضافه كرد: همه مواد اولیه این ایزوتوپ های پایدار باز در اخل كشور تامین میگردد.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره كرد: 100 درصد فرایندهای صنعت هسته ای از مرحله اكتشاف و استخراج تا زمان تبدیل به مجتمع های سوخت بومی شده و هیچ نیازی به خارج از كشور نداریم.
وی با اشاره به دستاوردهای هسته ای رونمایی شده در سال های گذشته و نبود نگرانی در زمینه تولید نیازهای كشور در آینده اشاره كرد: این دستاوردها به تدریج از جنبه كمی و كیفی بهبود یافته و نظام سلطه نمی تواند هیچ گونه فشاری بر جمهوری اسلامی ایران از این ناحیه وارد كند.
زارعان از رونمایی برخی دستاوردهای بسیار مهم در سال آینده همچون در حوزه لیزر آگاهی داد و تصریح كرد: برخی صنایع مانند غلتك های نورد الان به خارج كشور فرستاده میگردد كه ما می توانیم با كار لیزر لایه ای را روی تجهیزات اضافه نماییم.
وی افزود: استفاده از این فناوری در كنار پیشگیری از خروج ارز، برخی نیازهای كشور را پوشش داده و پاسخگوی سازمان انرژی اتمی باز خواهد بود.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، چهل و پنجمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای كشور با 20 غرفه در زمینه مرور چرخه سوخت هسته ای، نیروگاهی و كاربردهای صنعت هسته ای در صنایع از 17 تا 21 آذر به میزبانی دانشگاه كاشان برای بازدید عموم دایر است.
6136/8123


1397/09/17
20:54:23
4754
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , دانشگاه , سازمان , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب