نخبه ها در چالش برنامه نویسی

نخبه ها در چالش برنامه نویسی به گزارش سایت امن برنامه نویسان سراسر ایران امروز -پنجشنبه- برای حضور در چالش برنامه نویسی كه دانشگاه شریف با كمك معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و چند سازمان دیگر برگزار كرده اند،، در تهران گرد هم آمدند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی كامپیوتری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مركز نوآوری و فناوری، برای نخستین بار در ایران مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT Challenge را برگزار می كنند.
80 جوان برنامه نویس در قالب 25 تیم یك چالش سخت را شروع كردند. در این رویداد مقرر است چالش هایی كه طی مدت یك ماه با كمك یك تیم چهار نفره طراحی شده، توسط تعدادی جوان دانشجو حل شود.
در این مسابقه كه 10 ساعت ادامه پیدا می كند، هر تیم باید وارد چالشی شوند كه به شكل تصادفی برای آنها در نظر گرفته شده است.
این رویداد با صحبت های دكتر مهدی فقیهی، دبیر ستاد توسعه ICT و فضای مجازی معاونت علمی رئیس جمهوری شروع شد. فقیهی از شركتت كنندگان خواست كه با تمام قوا به چالش ها پاسخ بدهند و موفق باشند.
مهندس احسانی مقدم سرپرست تیم داوری و مربیان هم به توضیح نكات فنی كه تیم های شركت كننده باید در این رقابت رعایت نمایند، پرداخت و تصریح كرد كه بهترین دستاورد خویش را به نمایش بگذارند تا بتوانند به این واسطه برای آینده شغلی خود فضای خوبی تولید كنند.
مهندس محمدعلی روزی طلب دبیر اجرایی این رخداد هم در سخنانی خطاب به تیم های شركت كننده گوشزد كرد: امروز در سالن نماینده چند شركت معتبر حضور دارند كه مقرر است كار تیم های شركت كننده را در نظر بگیرند و به آنها پیشنهاد كار در مجموعه خویش را بدهند. این رویداد علاوه بر چالش هیجان انگیزی كه برای تیم ها تولید می كند، می تواند فضای مناسبی برای بازار كار باشد.»
در طول این رویداد نفس گیر مربیان و داوران در سالن حضور دارند تا به سوالات تیم ها پاسخ دهند و در مواردی كه نیاز به راهنمایی دارند، همراه شان باشند.
شركت كنندگان برنده در این رویداد جوایز نقدی دریافت می كنند و برای نفر اول تا سوم، از سه میلیون تا یك میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است. البته جایزه و تشویق اصلی زمانی اتفاق می افتد كه این افراد بتوانند وارد بازار كار شوند و تمام هدف هم همین است.
بعد از افتتاح این رویداد، تیم ها به سرعت وارد سالن اصلی شدند تا صحبت های نهایی را با هم تیمی های خود انجام دهند.
علمی*م.ش* 2017


1397/09/16
22:22:51
4909
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب