انقلاب صنعتی چهارم ماموریت دانشگاه ها را تغییر می دهد

انقلاب صنعتی چهارم ماموریت دانشگاه ها را تغییر می دهد به گزارش سایت امن رئیس پژوهشكده علوم زیست پزشكی خلیج فارس اظهار داشت: با وجود اینكه ساختار و ساز و كار دانشگاه های نسل سوم در دهه های گذشته تعریف شده پدیداری انقلاب صنعتی چهارم ماموریت دانشگاه های نسل سوم را در گذر پارادیمی گرفتار تغییراتی بنیادی كرده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، ایرج نبی پور روز چهارشنبه در نشست بررسی نقش دانشگاه نسل سوم در انقلاب صنعتی چهارم كه به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید اضافه كرد: این تغییرات در چارچوب دانش نظریه پردازان دهه گذشته نمی گنجد و به تعریف و بازساختارمندی هم راستا با تغییرات پیچیده و آكنده از قطعیت جهان در انقلاب صنعتی چهارم نیاز دارد.
وی بیان كرد: انقلاب صنعتی چهارم كه بر پایه گداختگی و همگرایی فناوری های فیزیكی، دیجیتالی و بیولوژی روی می دهد اثراتی بسیار فراتر از انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات را بر حوزه های گوناگون بوجود می آورد.
نبی پور تصریح كرد: از آنجائیكه تم بنیادین دانشگاه های نسل سوم بر كارآفرینی استوار است، انقلاب صنعتی چهارم را باید یك منبع بی پایان از فرصت های كسب و كار دانست.
وی اظهار داشت: كارآفرینی در این انقلاب ساده تر و سریع تر از آنچه تابحال رخ داده تولید خواهد شد كه عمده دلیل آن هم پیاده سازی ایده های بلند پروازانه بواسطه تكنولوژی های جدید است.
نبی پور اضافه كرد: این فناورها مواردی همچون هوش مصنوعی، ربوتیك پیشرفته، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی میانجی های انسان و ماشین، واقعیت افزوده و فناوری های داده های بزرگ را شامل می گردد.
وی افزود: پدیداری فناوری ابر و توانایی آن برای جا دادن انبوهی از داده ها با نقاط دست پذیر چند گانه برای فزونی در ارتباطات و فناوری های نوپدید انقلاب صنعتی چهارم سبب می گردد كه نسل سوم در همه گستره ها بخصوص گستره آموزش گرفتار تحولی شگرف و بنیادین شود.
نبی پور اضافه كرد: در این ارتباط لزوم دارد در چارچوب نظری و آینده نگرانه به اثر انقلاب صنعتی چهارم روی دانشگاه نسل سوم و یافت فرصت ها و چالش های این دانشگاه در سپیده دم انقلاب صنعتی چهارم پرداخته شود.
6043/7212


1397/09/14
14:42:55
4538
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب