یك مقام مسوول خبر داد:

اجرای برنامه بارورسازی ابرها در ۱۰ استان كشور

اجرای برنامه بارورسازی ابرها در ۱۰ استان كشور به گزارش سایت امن مدیر مركز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها، از برنامه ریزی وزارت نیرو برای اجرای پروژه باروری ابرها در ۱۰ استان كشور اطلاع داد.به گزارش سایت امن به نقل از وزارت نیرو، فرید گلكار، با اشاره به اینكه برای اجرای این پروژه با همكاری نیروی هوا و فضای سپاه هیچ مانعی نداریم و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، اشاره كرد: این پروژه در استان های یزد، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، كرمان و فارس از راه هواپیما و مناطقی همچون خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی و غربی از راه پهپاد اجرا خواهد شد. در صورت تامین اعتبار، باروری ابرها در استان كرمانشاه باز به شیوه زمینی و از راه ژنراتور صورت خواهد گرفت.
وی اظهار نمود: قرارداد تامین پهپاد، مواد باروری، هواپیما و تجهیزات قابل نصب روی آن با نیروی هوا و فضای سپاه آماده شده و بزودی وارد فاز اجرا خواهیم شد.
گلكار با اشاره به تامین «فلیر» و «پیروپاترون» بعنوان مواد قابل استفاده در باروری ابرها اشاره كرد: فلیر توسط نیروی هوافضا و پیروپاترون توسط صنایع دفاع در داخل تولید میگردد. امكان خرید خارجی این مواد باز وجود دارد، اما از چندین منظر، بهتر و شایسته است از تولید داخل استفاده گردد.
این مقام مسوول با اشاره به اینكه تا اواخر اردیبهشت ماه امكان اجرای بارور سازی ابرها در كشور وجود دارد، اشاره كرد: در صورت تسریع در انجام امور و تبادل تفاهم نامه با نیروی هوافضا امكان آغاز و آمادگی برای اجرای پروژه های افزایش بارش باز وجود دارد.

1397/09/10
23:31:28
4665
5.0 / 5
تگهای خبر: فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب