فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی می گردد

فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی می گردد به گزارش سایت امن رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار داشت: فناوری داروخانه رباتیك ارومیه با راه اندازی شركت دانش بنیان مرتبط در سطح كشور بومی می گردد.


جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بعد از ثبت داروخانه رباتیك بعنوان تكنولوژی جدید با امكانات داخلی، این ربات ها در داخل تولید و در میان دانشگاه های علوم پزشكی كشور توزیع می گردد.
وی با تاكید بر اینكه این سامانه هوشمند در دانشگاه های علوم پزشكی كشور مورد استفاده قرار می گیرد، بیان كرد: این امر علاوه بر اینكه به نفع صنعت كشور بوده، در كاهش هزینه ها و تولید اشتغال برای جوانان هم موثر است.
رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: داروخانه رباتیك ارومیه از كشور فنلاند و به قیمت 14 میلیارد ریال خریداری شده است.
آقازاده اظهار داشت: سه ربات در این داروخانه در حال كار بوده كه 2 ربات به امر انبارگردانی و انبارداری و یك ربات در امر تحویل دارو فعال است.
وی اضافه كرد: كاهش خطای انسانی، افزایش سرعت كار، انبارگردانی به روز داروها، عرضه دارو بر مبنای قیمت درج شده روی بسته بندی دارو و ورود یك تكنولوژی جدید به عرصه سلامت از مزایای داروخانه رباتیك است.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا با راه اندازی كلینیك تدبیر ارومیه در سفر هفته گذشته رییس جمهوری و هیات دولت به آذربایجان غربی، داروخانه رباتیك این مجتمع هم افتتاح شد.
8137/7129


1397/09/08
16:59:46
4382
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب