برگزاری آیین پایانی نخستین دوره رقابت علمی كنز

برگزاری آیین پایانی نخستین دوره رقابت علمی كنز سایت امن: تهران- رئیس كارگروه اجرایی جایزه مصطفی (ص) تصریح كرد: آیین پایانی نخستین دوره رقابت علمی كنز 21 آبان جاری در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می گردد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، سیدعلی عمرانی اضافه كرد: در این مراسم كه ساعت 1 عصر در آمفی تئاتر سالن مولوی میزبان علاقمندان است، 15 پژوهشگر برتر راه یافته به مرحله نهایی رقابت علمی كنز، اثر خویش را برای علاقمندان داخلی، بین المللی و هیات داوران عرضه خواهند داد.
جایزه مصطفی (ص) به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتری اعطا می گردد كه اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق خلق كرده باشند و افرادی شاخص در حوزه های علم و فناوری باشند و اثر آنها زمینه ساز بهبود زندگی بشریت باشد و رقابت علمی كنز (Kans/ knoweledge application and notion for science) بخشی از این جایزه است كه بین دانش پژوهان، دانشجویان و اساتید برگزار می گردد و طی آن 15 منتخب داوری نهایی ایده‎ های خویش را در قالب عرضه تصویری حداكثر ۵ دقیقه ای مطرح می كنند.
این رقابت علمی، فرصتی را برای عرضه طرح های كاربردی دانشجویان، دانش پژوهان و استادان زیر 45 سال در 57 كشور عضو سازمان همكاری اسلامی فراهم نموده و در 5 حوزه سلامت، فناوری ارتباطات و اطلاعات، آب و محیط زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می گردد كه مهمترین معیار داوری آن كاربردی بودن طرح عرضه شده است.
یكی از اصلی ترین اهداف رقابت علمی كنز، یافتن بهترین راهكارهای علمی برای حل مشكلات در حوزه های سلامت، اقتصاد، فناوری ارتباطات و اطلاعات، آب و محیط زیست و انرژی است.
عمرانی با اشاره به اینكه هیات داوران آیین پایانی نخستین دوره رقابت علمی كنز از میان سیاست گذاران، سرمایه گذاران و چهره های موثر حوزه های علم و فناوری هستند، اظهار داشت: آثار دریافت شده در رقابت علمی كنز در دو مرحله داوری می شوند؛ در مرحله اول داوری 15 اثر برتر با عنایت به اعتبار علمی اثر انتخاب شدند و در مرحله دوم كه در آیین پایانی صورت خواهد گرفت، آثار از زوایای مختلف و با تمركز بر نحوه عرضه شركت كننده و كاربردی بودن ایده، ارزیابی و 8اثر منتخب نهایی انتخاب خواهند شد.
در بخش پایانی آیین هم از افراد برتر با حضور شخصیت های برجسته علمی، مدیریتی و رسانه ها تجلیل می گردد.
رئیس كارگروه اجرایی جایزه مصطفی (ص) خبر داد: بعد از آیین پایانی، فایل تصویری عرضه 15 نفر منتخب در روز اختتامیه همراه با زیرنویس انگلیسی در سایت رقابت علمی كنز بارگذاری و برای بهره برداری عموم قابل دسترسی خواهد بود.
وی در مورد برنامه های جانبی آیین پایانی رقابت علمی كنز اظهار داشت: در حین برگزاری آیین پایانی مسابقه 30 در 30 به منظور عرضه ایده هایی كاربردی برای حل مساله ای در جامعه برگزار می شود. در این مسابقه 30 صاحب ایده، هر كدام در 30 دقیقه ایده های علمی خویش را با رویكرد حل مسئله مطرح می كنند و طبق رای حاضرین به 3 ایده برتر، جوایزی اهدا خواهد شد.
عمرانی در انتها تصریح كرد: در حاشیه این مراسم تمام شركت كنندگان نظر خویش را در مورد چالش های زندگی و جامعه، بر روی دیوار شبكه سازی ثبت می كنند؛ همینطور در برنامه های جانبی آیین پایانی رقابت علمی كنز، دیوار قبل از آنكه من بمیرم/ Before I Die، دیوار عكس و اشتراك گذاری هم برگزار می شود.
رقابت علمی كنز، رقابتی است كه اساتید، دانش پژوهان و دانشجویان با عرضه ایده های كاربردی خود در قالب ویدئوهای 3 تا 5 دقیقه ای در آن شركت كرده و راهكارهای حل مسائل جامعه خویش را مبتنی بر روش های علمی عرضه می دهند.
علاقمندان می توانند برای شركت و ثبت نام در این آیین با استفاده از لینك https: //www.eventbox.ir/kans97 اقدام نمایند.
علمی**9157**1440


1397/08/17
22:23:07
4684
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب