آموزش به ربات ها با گوشی و مرورگر

آموزش به ربات ها با گوشی و مرورگر سایت امن: گروهی از محققان روش تازه ای را ابداع نموده اند كه با استفاده از آن انسان ها راحت تر و سریع تر می توانند مسائل مختلفی را به ربات ها آموزش دهند.به گزارش سایت امن به نقل از اسین ایج، ابزاری كه توسط محققان آمریكایی دانشگاه استنفورد بدین منظور ابداع شده روبوتورك نام دارد و با استفاده از آن می توان با یك گوشی و یك مرورگر اینترنتی تلفن همراه مسائل مختلفی را به ربات ها آموخت. بعنوان مثال ربات از این طریق می آموزد كه چگونه باید اشیا را انتخاب كرده و بردارد.
محققان دانشگاه مذكور ابزار دیگری به نام SURREAL را هم ابداع نموده اند كه فرایند آموزش با روبوتورك را با بررسی تجارب مختلف قبلی ساده تر می كند. همینطور SURREAL به ربات ها امكان می دهد تا در آن واحد با بررسی تجارب مختلف آموزش های موازی را دریافت نمایند.
پژوهشگران می گویند استفاده از این دو ابزار مرزهای آموزش به ربات ها توسط انسان ها را جابجا كرده و از این طریق می توان انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده توسط انسان ها را به ربات ها منتقل و توانمندی های آموزشی آنها را تقویت كرد.
تا به حال ربات ها بخش اعظم اطلاعات خویش را با استفاده از تعامل با محیط اطراف یا با استفاده از نرم افزارهای كامپیوتری دریافت می كردند. اما حالا انسان های عادی هم می توانند در این فرایند مشاركت كنند.

1397/08/07
14:24:53
4914
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب