سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه پیدا كرد

سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه پیدا كرد سایت امن: تهران- سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الكترواكسیداسیون طراحی شده از جانب یك شركت فناور و فعال ایرانی در حوزه نانو موفق به راهیابی به بازار كشور چین شد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال های اخیر از روش های الكتروشیمیایی برای فرآیندهای مختلف تصفیه آب و فاضلاب و حفاظت محیط زیست استفاده می گردد و از بین روش های تصفیه الكتروشیمیایی، روش الكترواكسیداسیون می تواند طیف گسترده ای از آلایند ه های مختلف از قبیل فلزات سنگین و آنیون های مختلف و قطرات روغنی معلق و تركیبات آلی را حذف كند.
در این روش از پوشش نانواكسیدهای فلزی برای بهبود فرآیند الكترواكسیداسیون استفاده می گردد كه با تشكیل هیدروكسیدهای فلزی، پلیمرها و مونومرها با آلاینده، لخته تولید و آنها را به راحتی ته نشین یا شناور می كند.
بر همین اساس یك شركت فناور ایرانی در حوزه نانو موفق شده است كه سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الكترواكسیداسیون را طراحی و تولید نماید و این فناوری را در فهرست محصولات صادراتی خود قرار دهد.
این محصول كه بعنوان محصول موفق در غرفه صنعت و بازار یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو عرضه شد، به كشور چین صادر گردیده است.
از مزیت های این فناوری می توان به بهره برداری آسان، سادگی تجهیزات مورد استفاده، مقدار كم لجن تولیدی، حذف سریع آلاینده های آلی، عدم نیاز به منعقدكننده ها و كاهش تولید آلاینده های ثانویه اشاره نمود.
این فناوری قابلیت استفاده در تصفیه پساب های صنعت نفت و پتروشیمی، صنعت نساجی و صنایع لبنی را داراست. همینطور این فناوری را می توان برای زدایش چربی محلول و كاهش TSS در صنایع لبنی بهره برد.
همچنین این شركت، فناوری نانوكویتاسیون را با ساخت دستگاه هایی در تولید نانوامولسیون ها و هموژانیزاسیون در كشور بومی كرده است، به صورتی كه برتری های موجود در این روش مورد توجه صنایع مختلف همچون تصفیه آب و پساب، صنایع غذایی و پاستوریزاسیون غیرگرمایی، صنایع دارویی و تولید انواع نانو داروها، صنایع رنگ و پلیمر و صنعت نفت و پتروشیمی قرار گرفته است.
علمی ** 1836 **9129


1397/07/28
20:13:29
4893
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , صنعت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب