فضاپیمای انگلیسی به عطارد می رود

فضاپیمای انگلیسی به عطارد می رود سایت امن: مقرر است شنبه هفته آتی مصادف با ۲۸ مهرماه یك فضاپیمای ساخت انگلیس به عطارد سفر كند.به گزارش سایت امن به نقل از اسكای نیوز، مقرر است یك فضاپیمای ساخت انگلیس به عطارد، نزدیك ترین سیاره به خورشید برود.
این فضاپیما كه BepiColombo نام دارد و مقرر است اولین ماموریت سازمان فضایی اروپا به این سیاره را انجام دهد. همراه فضاپیمای مذكور دو كاوشگر برای بررسی سیاره ارسال می شوند. این درحالی است كه دمای سطح عطارد به ۴۵۰ درجه سانتیگراد می رسد.
به هرحال فضاپیمای۴ تنی همراه موشك «آریان۵» از مقر سازمان فضایی اروپا در كورو (واقع در گینه فرانسوی) در ۲۸ مهرماه( ۲۰ اكتبر) به آسمان برود.
فضاپیما بعد از پرتاب، سفری ۷ ساله را آغاز می كند و بعد از طی ۸.۵ میلیارد كیلومتر در ۲۰۲۵ میلادی به سیاره عطارد می رسد.
در این مرحله مدارگرد Mercury Planetary تركیبات و سطح سیاره را مطالعه می كند. شركت Airbus Space and Defence این مدارگرد را تولید كرده است. یكی از مهمترین ابزارهای این مداگرد وجود دستگاه عكسبرداری طیف سنج اشعه ایكس است. این ابزار ۱۳ كیلوگرمی شامل دو تلسكوپ اشعه ایكس است كه یكی از آنها برای ثبت تصاویر از سطح سازه و دیگری برای تحلیل تركیبات آن به كار گرفته می شوند.
بعد از آن مدارگرد ژاپنی Mercury Magnetospheric روی محیط های الكترومغناطیسی این سیاره تمركز می كند.
انبوهی از ذرات اتمی خورشید كه انرژی زیادی دارند، به سطح عطارد می بارند و بنابراین سیاره با نور فلورسنت می درخشد و اشعه ایكس از آن منتشر می گردد. تحلیل این اشعه ها اطلاعاتی درباره تركیبات سازنده سیاره فراهم می آورد.
تابه حال فقط دو فضاپیما به عطارد رفته اند. فضاپیمای Mariner۱۰ ناسا در سال های ۱۹۷۴تا ۷۵ میلادی ۳ بار از كنار سیاره گذشت. علاوه برآن كاوشگر Messenger همین سازمان از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی دور عطارد مدار زد و تصاویری از سطح آن ثبت نمود.


1397/07/23
15:31:37
4810
5.0 / 5
تگهای خبر: اشعه , انرژی , دستگاه , سازمان
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب