معاون وزیر صنعت: 365 فعالیت فناورانه تحول آفرین داریم

معاون وزیر صنعت: 365 فعالیت فناورانه تحول آفرین داریم سایت امن: تهران- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: 365 فعالیت فناورانه كه می تواند منشا تحول در كشور باشد، شناسایی شده است.


به گزارش چهارشنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «صادق نجفی» در آیین امضای تفاهمنامه همكاری سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درباره آموزش، مشاوره و انتقال فناوری های پیشرفته، اضافه كرد: باید 31 هزار و 500 واحد صنعتی را تا سه سال آینده نوسازی و بهسازی نماییم.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران افزود: بیشتر از 84 هزار واحد صنعتی در كشور وجود دارد كه 92 درصد آن كوچك و متوسط است.
وی تصریح كرد جایی كه بهره وری پایین، رقابت مشكل و هزینه تمام شده تولید بالاست، باید به سمت استفاده از تكنولوژی های جدید رفت؛ چونكه 2.5 درصد از رشد اقتصادی باید در اثر بهره وری و فناوری تولید شود.
نجفی پیشنهاد كرد: بعنوان نمونه قطعات ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی غیرفعال و راكد را می توانیم به دیگر كشورها بفروشیم و ارزآوری داشته باشیم.
به گفته وی، خسارت نقدینگی بوجود آمده در جامعه را تولیدكننده می دهد.

** استقرار 2 هزار كسب و كار نوپا (استارت آپ) در نواحی و شهرك های صنعتی
نجفی به استقرار 2 هزار كسب و كار نوپا (استارت آپ) در نواحی و شهرك های صنعتی برای سه سال آینده اشاره و خاطرنشان كرد: برای استقرار شركت های دانش بنیان درون شهرك های صنعتی تسهیلات ویژه ای با 60 ماه تقسیط در نظر گرفته شده است.
وی یادآوری كرد: حدود هشت هزار دانشجوی ارشد و دكترا به صورت عملی در واحدهای صنعتی در قالب طرح كارورزی مشغول به كارند.

** امضای تفاهمنامه آموزش، مشاوره و انتقال فناوری ها به صنایع كوچك و متوسط
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، امروز (چهارشنبه) تفاهمنامه همكاری سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با حضور رییسان 2 سازمان به امضا رسید.
هدف این تفاهمنامه آموزش، مشاوره و انتقال فناوری های پیشرفته به صنایع كوچك و متوسط است.
حمایت از شركت های نوپا و دانش بنیان و ارتقای توان صنعتی از دیگر اهداف تفاهمنامه به حساب می آید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این زمینه خاطرنشان كرد: این گونه تفاهمنامه ها باید خروجی كاربردی داشته باشد كه اهمیت این مورد در شرایط خاص كنونی، دوچندان می گردد.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران تصریح كرد باید برای عملیاتی كردن این تفاهمنامه كارگروهی تشكیل گردد.
نجفی اضافه كرد: در استان هایی مانند گلستان، مركزی و آذربایجان شرقی واحدهایی را شناسایی كردیم كه بعنوان نمونه می توانند در این تفاهمنامه مفید واقع شوند.

اقتصام*3061*1961*


1397/07/19
15:06:33
4454
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب