مركز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی راه اندازی می گردد

مركز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی راه اندازی می گردد سایت امن: تهران- ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد انزلی با هدف تولید و راه اندازی مركز فناوری توسعه انرژی و ساماندهی شركت های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی تفاهم نامه همكاری مشترك امضاء كردند.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این تفاهمنامه به امضای كامبیز مهدی زاده فرساد دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی رسید.
بر اساس این گزارش، تولید و راه اندازی مركز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی، راهبری دوره های آموزشی حرفه ای برای تقویت ظرفیت حرفه ای شركت های دانش بنیان و پشتیبانی از فعالیت انجمن ها و تشكل های مردم نهاد برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه انرژی های تجدید پذیر بعضی از اهداف امضای این تفاهم نامه همكاری است.
همچنین بر مبنای امضای این تفاهم نامه، همكاری در جذب صنایع 'های تك' مربوط به حوزه انرژی، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های تخصصی حوزه انرژی و محیط زیست در منطقه آزاد انزلی، هم افزایی در تقویت كریدور چین، قزاقستان، ایران جهت انتقال كالاهای انرژی محور تسهیل می گردد.
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در این مراسم با اشاره به بازدید خود از منطقه آزاد انزلی اظهار نمود: مقرر شد سازمان منطقه آزاد انزلی فضایی را برای استقرار شركت های دانش بنیان در نظر گیرد تا شركت های فناور به صورت متمركز در این منطقه به فعالیت خود ادامه دهند.
وی اضافه كرد: بر همین مبنا پیشنهاد راه اندازی مركز نوآوری حوزه انرژی با این سازمان عنوان شد تا علاوه بر ساماندهی شركت های دانش بنیان و فناور حوزه انرژی شاهد فعالیت آنها در این منطقه باشیم. البته مقرر است علاوه بر این شاهد فعالیت شركت های دانش بنیان حوزه شیلات و كشاورزی در این منطقه باشیم.
مهدی زاده همینطور بیان كرد: ازاین رو با انعقاد این تفاهمنامه، ظرفیت های همكاری بسیاری میان ستاد و سازمان تولید می گردد تا شاهد بهره برداری بیشتر از پتانسیل نیروی متخصص كشور و تولید اشتغال در منطقه باشیم. چون كه در این منطقه علاوه بر واردات محصولات شاهد صادرات هم هستیم.
رضا مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی هم در مراسم امضاء تفاهمنامه با اشاره به اینكه بزودی شاهد نقش آفرینی بیشتر منطقه آزاد انزلی در اقتصاد ملی كشور خواهیم بود، اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه و همكاری با معاونت علمی بر فعالیت های منطقه آزاد انزلی اثرگذار است چون كه تمام زیرساخت ها برای فعالیت استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان در این منطقه فراهم است.
برپایه این گزارش، دبیرخانه ای جهت اجرای تفاهم نامه در ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی راه اندازی می گردد تا هدایت و معرفی طرح های فناورانه و پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی با استفاده از بخش خصوصی، موسسات پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی و دولتی پیگیری شود.
علمی ** 1836 **2017


1397/07/10
14:02:46
4391
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب