استاد استرالیایی خواهان گسترش فعالیت های پژوهشی با ایران شد

استاد استرالیایی خواهان گسترش فعالیت های پژوهشی با ایران شد سایت امن: تهران- دكتر آنتونیو وردجو گارسیا استادیار دانشگاه ؛موناش؛ استرالیا، توسعه و گسترش فعالیت های مشترك پژوهشی میان كشورش و ایران در زمینه های علوم شناختی را بخصوص در امر مداخلات شناختی و بازتوانی شناختی حائز اهمیت دانست و بر همكاری محققان دو كشور تاكید نمود.


به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد توسعه علوم شناختی، عضو هیات علمی دانشگاه 'موناش ' استرالیا كه به منظور شركت در دوازدهمین كنگره بین المللی 'دانش اعتیاد ' در تهران به سر می برد، سطح دانش و توسعه علوم در فضاهای آموزشی و تحقیقاتی در ایران را مطابق با استانداردهای جهانی دانست و اظهار داشت: شركت گسترده دانشجویان، اساتید، محققان و پژوهشگران چندین كشور در این كنگره بین المللی، مبین ترویج و ارتقای دانش به خصوص علاقه مندی به توسعه علوم شناختی در ایران است.
وی انجام طرح های تحقیقاتی در زمینه مداخلات شناختی، بازتوانی شناختی و تصمیم گیری در زمینه اعتیاد را حاصل تجربیات خود یاد كرد و اضافه كرد: ارائه مقالات گسترده از جانب محققان و اساتید در ارتباط با راه های پیشگیری از اعتیاد، بررسی مداخلات شناختی و بازتوانی شناختی به كنگره بین المللی دانش اعتیاد، نشانه ترویج و توسعه علوم شناختی در ایران است.
استادیار دانشگاه موناش استرالیا خاطرنشان كرد: با عنایت به وجود ظرفیت و پتانسیل های فراوان علمی، آموزشی و پژوهشی در ایران، محققان اساتید و متخصصان ایران و استرالیا می توانند در بخش های مختلف تحقیقاتی بخصوص در حوزه های علوم شناختی با یكدیگر همكاری مشترك داشته باشند.
وی افزایش سطح آگاهی و اطلاعات در زمینه اعتیاد بخصوص در بین جوانان را از طریق های اصلی پیشگیری از این پدیده اجتماعی دانست و تصریح كرد: توجه به توانبخشی و بازتوانی شناختی معتادان هم امری ضروری می باشد و به همكاری و تلاش های گسترده نیاز دارد.
این محقق حوزه علوم شناختی نحوه ارائه و انتقال اطلاعات در مورد یافته های تحقیقاتی در بخش های علوم شناختی بخصوص دانش اعتیاد را یك راهكار موثر و مفید برای پیشگیری از اعتیاد، بازتوانی و توانبخشی معتادان و بررسی مداخلات شناختی در بین افراد مبتلا یاد كرد و اظهار داشت: پژوهشگران و متخصصان وظیفه مهمی برای مقابله با اعتیاد در بین افراد بخصوص جوانان بر عهده دارند.
دوازدهمین كنگره بین المللی' دانش اعتیاد ' به منظور بررسی فعالیت های علمی و تخصصی در حوزه های بالینی و تحقیقاتی اعتیاد و تولید یك رویكرد سازنده در پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی چهارشنبه هفته گذشته در تهران برگزار و طی آن بخشی از دستاوردهای طرح های پژوهشی مصوب ستاد علوم شناختی در زمینه اعتیاد در این نشست بین المللی تشریح شد.
در این كنگره اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندركاران علمی، تحقیقاتی و تخصصی در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات و تجارب خود در زمینه آخرین یافته های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و نتایج مصرف مواد اعتیادآور را به اشتراك گذاشتند.
علمی (1) ** 1201 **2017


1397/06/26
14:21:24
4823
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , دانشگاه , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب