مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

سطح علمی مدرسان در كیفیت مراكز دانشگاهی نقش اساسی دارد

سطح علمی مدرسان در كیفیت مراكز دانشگاهی نقش اساسی دارد سایت امن: ارومیه- مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با انتقاد از بی توجهی های گذشته نسبت به مهارت آموزی در دانشگاه ها، اظهار داشت: سطح علمی مدرسان در ارتقای كیفی مراكز دانشگاهی و علمی كاربردی نقش اساسی دارد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا حجت الاسلام ناصر خدایاری روز سه شنبه در آیین تكریم و معارفه رییس مركز علمی كاربردی ' فرهنگ و هنر' ارومیه اضافه كرد: مدیران در خیلی از موارد برای پیدا كردن یك فرد متخصص و دارای مهارت از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی با مشكل مواجهند و این ضعف بزرگی برای سیستم آموزشی به حساب می آید.
وی با تاكید بر اینكه دانشگاه باید همگرایی مناسبی با سایر مراكز علمی و نهادها داشته باشد، اظهار داشت: فاصله بین جامعه و دانشگاه نتیجه عكس در توسعه دارد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینكه دولت معتقد به حذف افراد از عرصه مدیریتی نیست، تصریح كرد: اگر مدیری تمایل یا توان اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید را ندارد، اصراری بر ابقایش نباید باشد.
وی همینطور از مدیران دانشگاهی خواست تا جوانگرایی را مدنظر قرار دهند و به این امر مهم در انتصاب زیرمجموعه های خود اهتمام ورزند.
رییس دانشگاه جامع علمی و كاربردی آذربایجان غربی هم با اشاره به اینكه جامعه بیش از پیش نیازمند مهارت آموزی است، اظهار داشت: رشته های مناسب با بازاركار باید در دانشگاه های علمی و كاربردی احیا شود.
میرحسن رسولی صدقیانی با بیان اینكه ارتقا و تضمین كیفیت سطح آموزشی در دستور كار دانشگاه علمی و كاربردی قرار گرفته است، بیان كرد: دانشگاه های علمی كاربردی باید مرجع كارآفرینی باشند.
وی از مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی خواست تا واگذاری دانشگاه فرهنگ و هنر ارومیه به بخش خصوصی را مدنظر قرار دهد، اظهار داشت: بیش از 65 درصد فارغ التحصیلان مراكز علمی كاربردی دارای شغل هستند.
بهمن حكیمیان، رییس سابق دانشگاه فرهنگ و هنر ارومیه هم اظهار داشت: این دانشگاه تبدیل دانش به مهارت و مهارت به ثروت را دنبال كرده است.
یوسف پیربداقی، سرپرست جدید مركز آموزشی علمی كاربردی ' فرهنگ و هنر' ارومیه با تاكید بر اینكه انتقاد از وضعیت موجود نباید به معنای تخریب و كتمان زحمت های مدیران سابق تلقی شود، اظهار داشت: اولویت بندی مشكلات دانشگاهی منجر به نتیجه بخش بودن تلاش ها در كوتاه مدت خواهد بود.
وی اولویت اصلی خویش را تربیت نیروی انسانی ماهر و كارآمد توصیف كرد و اضافه كرد: نیروهای متخصص و متعهد، سرمایه های این كشور هستند.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، یوسف پیربداقی همزمان مسوولیت ریاست خانه مطبوعات آذربایجان غربی را بر عهده دارد و از امروز به مدت 6 ماه بعنوان سرپرست مركز آموزشی علمی كاربردی' فرهنگ و هنر' ارومیه منصوب گردید.
3072/3214


1397/06/25
14:35:40
4589
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , كیفیت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب