رییس سازمان فضایی: داده های ماهواره ای به دست خصوصی ها می رسد

رییس سازمان فضایی: داده های ماهواره ای به دست خصوصی ها می رسد سایت امن: تهران- رییس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: سازمان فضایی مصمم است داده های ماهواره ای را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد تا خدمات مورد نیاز جامعه را عرضه كنند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مرتضی براری» عصر چهارشنبه در آیین آغازین دومین «رویداد شناسایی و توانمندسازی كسب و كارهای فضاپایه» موسوم به «نوآوردگاه فضایی» اضافه كرد: سازمان فضایی ایران تلاش دارد از تصدی گری در این بخش خویش را كنار كشیده و اجازه دهد بخش خصوصی بیشتر در این عرصه به فعالیت بپردازد.
به گفته وی، سازمان فضایی تلاش دارد با ارزان كردن ساخت ماهواره و شبكه ای كردن آنها زمینه ورود بیشتر استارت آپ ها (كسب و كارهای نوپا) به این بخش را فراهم آورد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: سازمان فضایی مصمم به برگزاری 2 رویداد بزرگ ساخت ماهواره كوچك و زنجیره ای ساختن ماهواره هاست كه بزودی برگزار می گردد و زمینه ساز حضور بیشتر بخش خصوصی است.
براری افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت فضایی می تواند خدماتی را برای ارائه به بخش های داخلی و همینطور كشورهای منطقه به وجود آورد.
به گفته وی، استقبال از سرمایه گذاری بخش خصوصی، اقتصاد صنعت فضایی را شكل می دهد.

** كاربرد داده های ماهواره ای
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان كرد: بزودی داده های ماهواره ای در اختیار بخش مدیریت مصرف آب قرار می گیرد.
رییس سازمان فضایی ایران به وجود بیش از 18 میلیون زمین و جنگل در كشور اشاره نمود كه بخش خصوصی می تواند با استفاده از داده های ماهواره ای به مدیریت بهینه و استفاده درست از این ظرفیت ها اقدام نماید.
براری عنوان كرد: می توان از داده های ماهواره ای برای ارتقای بخش كشاورزی بهره برد.
وی یادآوری كرد: 90 درصد بلایا، آسمانی و 10 درصد آنها، زمینی است و ایران جزو 10 كشور اول بلاخیز جهان دسته بندی می گردد كه می توان با كمك داده های ماهواره ای برای مدیریت این بلایا توسط بخش خصوصی اقدام نمود.
پیش رویداد دومین «رویداد شناسایی و توانمندسازی كسب و كارهای فضاپایه» موسوم به «نوآوردگاه فضایی» عصر امروز با هدف معرفی فرصت های بخش فضایی به فعالان كسب و كارهای نوپا در كارخانه نوآوری تهران برگزار گردید.
قرار است رویداد اصلی این بخش اواسط مهرماه با معرفی كسب و كارهای برتر برگزار گردد.

اقتصام*2078*3061*1961*


1397/06/24
15:17:31
4532
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب