تبادل فناوری میان ایران و برزیل

تبادل فناوری میان ایران و برزیل به گزارش سایت امن همایش ایران و برزیل با محوریت مدیریت آب و فناوری های پایدار با حضور پژوهشگران شركت های عضو پارك فناوری پردیس، محققان شركت های خصوصی داخلی و فناوران برزیلی در سالن سراج این پارك برگزار گردید.


به گزارش روز یكشنبه خبرنگار علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همایش ایران و برزیل با محوریت مدیریت آب و فناوری های پایدار با حضور نمایندگان دو كشور با مبحث آخرین تكنولوژی روز دنیا در حوزه مدیریت آب و استفاده صحیح منابع، به منظور توان سنجی و تولید بستر مناسب جهت همكاری های مشترك دو كشور، با سخنرانی آلوارو گالوانی رایزن بازرگانی برزیل در ایران و محسن شاطرزاده سفیر سابق ایران در برزیل برگزار گردید.
آلوارو گالوانی ضمن ابراز خوشنودی از همكاری با ایران در زمینه فناوری های نوین اظهار داشت: در نظر داریم همكاری های خوبی با معاونت فناوری ریاست جمهوری و شركت های نوآور ایرانی داشته باشیم و در این زمینه نظر گروه همراه كاملا مساعد است.
در ادامه محسن شاطرزاده سفیر سابق ایران در برزیل با تاكید بر اهمیت فینیپ FINEP و جایگاه این صندوق سرمایه گذاری اشاره كرد و اظهار داشت: شركت های ایرانی فناور توجه ویژه ای به همكاری با فینیپ داشته و در نظر داشته باشند برزیل یكی از كشورهای موفق در عرصه فناوری روز دنیاست و می توانیم روابط خوبی را به دنبال همكاری های مشترك سال های قبل داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه برزیل بزرگترین سد آب را دارد و در این زمینه از تكنولوژی های روز دنیا بهره برده است، تصریح كرد: سد تایپو بزرگترین سد و مجموعه آب و برق دنیاست و نماینده پارك فناوری تایپو با حضور خود می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شركت های فعال در این حوزه بدهد.
سفیر سابق ایران در برزیل همینطور در انتها سخنرانی خود گزارش كاملی از راهكارهای تعریف همكاری مشترك فناوری و نوآوری بین برزیل و ایران عرضه كرد و همینطور اوساكو مدیر فنی پارك تكنولوژی تایپو برزیل به معرفی برنامه ها و دستاوردهای خود پرداختند.
شركت های فناور فعال در حوزه انرژی كشورمان از جمله شركت تیام پارسی پاسارگاد، بهین آب زنده رود، كاوش صنعت توس، توزین الكتریك، آوسینا، پارس پویش فناور، طراحان تجهیز صنعتی پیشگامان، تام لوكوموتیو آریا به دستاوردها و توانایی های خود در این حوزه پرداخته و پیشنهاداتی را جهت تعامل و هم افزایی موثر درخلال نوآوران و صاحبان فناوری دو كشور عرضه كردند.


 

1396/08/14
21:43:18
4625
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تكنولوژی , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب