تعداد خدمه هواپیما با فناوری خودران كاسته می شود

تعداد خدمه هواپیما با فناوری خودران كاسته می شود سایت امن: فناوری های خودران بزودی سبب می شوند در جت های مسافری فقط یك خلبان رهبری هواپیما را به عهده گیرد. بدین سان ۱۵میلیارد دلار هم در سال صرفه جویی می گردد.به گزارش سایت امن به نقل از دیلی میل، بویینگ مشغول ساخت فناوری است كه اجازه می دهد هواپیمایی با ۲۰ صندلی یا بیشتر بتوانند فقط با یك خلبان به مسیر خود ادامه دهند.
البته این فناوری نخست در جت های باری به كار گرفته می گردد تا به حل مشكل فزاینده كمبود خلبان كمك نماید.
این درحالی است كه طبق قوانینFAA شركت های هوایی آمریكا باید دو خدمه در كابین خلبان داشته باشند و یك قانون مشابه در هواپیماهای مسافری در اروپا هم اجرا می گردد.
اما استیو نورلند نائب رئیس بویینگ اعتقاد دارد فناوری های خودران بزودی این روند را تغییر خواهند داد. وی در این باره می گوید: تصور نمی كنم در آینده نزدیك یك بوئینگ ۷۳۷ بدون خلبان را در آسمان ببینم. اما به صورت حتم بخش های بیشتری از هواپیما خودران می گردد و به فرایند های داخل كابین كمك می نماید. بدین سان تعداد خدمه داخل كابین تغییر می كند.
این درحالی است كه در اوایل تابستان گزارشی انتشار یافته كه طبق آن احتمال دارد تعداد خدمه كابین های خلبان در هواپیماهای اندازه متوسط تا ۲۰۲۵ میلادی كمتر شود.
با اجرای این برنامه و تك خلبان شدن هواپیماها، شركت های خطوط هوایی سالانه حدود ۱۵ میلیارد دلار صرفه جویی می كنند.

1397/06/07
14:28:27
4543
5.0 / 5
تگهای خبر: فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب