آذری جهرمی: واردات گوشیهای مسافری با قاچاق متفاوت می باشد

آذری جهرمی: واردات گوشیهای مسافری با قاچاق متفاوت می باشد سایت امن: بوشهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: قاچاق زمانی است كه گوشی خارج از روال گمرك وارد كشور و فعال شود این درحالی است كه هرچند گوشیهای مسافری واردات خارج از كانال های رسمی است اما الزما قاچاق نیست.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اضافه كرد: هركالایی كه نمایندگی در كشور داشته باشد می تواند از كانال نمایندگی وارد شود و خدمات بعد از فروش داشته باشد.
وی اظهارداشت: این كالاها برای ورود به كشور باید عوارض گمركی دهد و می تواند به وسیله كانال های غیررسمی با عنوان مسافری هم وارد و عوارض گمركی پرداخت ولی گارانتی و خدمات بعد از فروش شامل آن نشود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآورشد: عنوان مسافری به مفهوم این است كه فرد كالا را جهت استفاده خود بیاورد اما اگر از این ظرفیت مسافری كه باز گذاشته شده كالا وارد كانال فروش شود حقوقی از مصرف كننده نهایی ضایع می كند چون خدمات بعد از فروش ندارد.
آذری جهرمی افزود: مقرارت وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید كسانی كه واردات انجام می دهند كالای مورد نظر آنها باید نمایندگی بعد از فروش داشته باشند پس ما با یك سوء استفاده از كانال مسافری مواجه هستیم.
وی اظهار داشت: دلیل این سوء استفاده این است كه در اتصال سامانه ناجا كه استعلام تردد و گذرنامه را انجام می دهد و سامانه گمرك كه این مساله را چك می كند تعلل شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: زمانی كه فردی در سامانه گمرك شماره پاسپورت خویش را وارد می نماید و می گوید من خارج از كشور بوده ام و این گوشی را وارد كرده ام گمرك قادر به اصالت سنجی اطلاعات نیست پس با هر شماره پاسپورتی گوشی وارد می شد و از این خلاء استفاده می كردند.
وی بااشاره به اینكه دولت الكترونیك نیازمند اتصال همه دستگاهها برای تولید پوشش كامل به یكدیگر است افزود: پس از این مساله و انجام مكاتبات كمك شد كه ناجا حساسیت مبحث را با دقت بیشتری دنبال كند و به ما برای حل مشكل كمك نماید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: جلساتی با نیروی انتظامی در حال انجام می باشد هنوز اتصال برقرار نشده و این خلاء واردات گوشی مسافری وجود دارد هرچند ما آن را محدود كرده ایم و امیدواریم این مساله حل شود تا ظلمی به مردم نرسد ولی اطلاق قاچاق به این كار درست نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سفر دو روزه خود به استان بوشهر را از بامداد امروز از فرودگاه عسلویه آغاز و تابحال در شهرستان های عسلویه و جم این استان با مسئولان نشست داشته است.
سفر به دیگر شهرستان ها و شركت در نشست شورای اداری استان بوشهر از دیگر برنامه های سفر آذری جهرمی به این استان است.
6047/6045


1397/05/26
13:13:19
4600
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب