توسط محققان دانشگاه آزاد ؛

دستگاه هوشمند انتخاب تشك ساخته شد

دستگاه هوشمند انتخاب تشك ساخته شد سایت امن: دستگاه هوشمند انتخاب تشك در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با امكان تعیین استاندارد تشك های طبی و غیرطبی ساخته شد.به گزارش سایت امن به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، مازیار حسین زاده دانشجوی كارشناسی ارشد مكاترونیك دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر و مبتكر دستگاه هوشمند انتخاب تشك اظهار داشت: این دستگاه طی دو تا سه دقیقه تشك مناسب ساختار بدنی هر فرد را تعیین و معرفی می كند.
آتا جهانگیر مشیدی استاد راهنمای این طرح پژوهشی هم اضافه كرد: تشك های موجود در بازار دارای فوم، فنر و ساختار متفاوتی است اما اینكه كدام ساختار با ارگونومی بدن همخوانی دارد توسط سنسورهای این دستگاه تعیین می گردد.
وی تصریح كرد: بعد از آنكه فرد به حالت درازكش روی تخت قرار می گیرد سنسورهای این دستگاه از نقاط حساس بدن نمونه ای ترسیم كرده و باتوجه به خصوصیت های فیزیولوژیكی مختص هر فرد، مشخصات تشك مورد نیاز او را تعیین می كند.
این استاد دانشگاه تصریح كرد: طراحی مبل خانگی، صندلی خودرو، صندلی اداری و مطالعه از دیگر قابلیت های این دستگاه است.
جهانگیر تصریح كرد: برای ساخت نمونه اولیه این دستگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر تنها ۴۰ میلیون ریال هزینه شده در حالیكه نمونه خارجی آن در بازار بیش از ۸۰۰ میلیون ریال است كه به علت تحریم ها در اختیار كشورمان قرار نمی گیرد.
وی همینطور باتوجه به نیاز كشور در ساخت این دستگاه و موارد مختلف استفاده طبی آن مانند تخت های عمل جراحی، یونیت های دندانپزشكی، تخت بیماران دارای زخم بستر و بیماران قطع نخاعی همچون جانبازان اظهار داشت: باید صنایع مربوطه از این فناوری به منظور تولید انبوه استفاده كنند.

1397/05/13
13:28:55
5542
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , هوشمند
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب