بندربوشهر هوشمند سازی می گردد

بندربوشهر هوشمند سازی می گردد سایت امن: بوشهر-مدیر كل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: با استفاده از ظرفیت مراكز آموزش عالی همچون دانشگاه خلیج فارس برای هوشمند سازی بندر بوشهر استفاده می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه درنشست با رئیس دانشگاه خلیج فارس اضافه كرد: این دانشگاه در بخش پژوهش و مطالعات كاربردی هوشمندسازی و گردشگری دریایی استان بوشهر قادر به ایفای نقش تاثیرگذاری است.
وی بیان كرد: یكی از جنبه های اصلی و موثر در پروژه های هوشمندسازی بنادر مطرح دنیا استفاده از ظرفیت های دانشگاهی است كه این مهم در دستور كار ویژه اداره كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هم قرار گرفته است.
ارجمندزاده افزود: در این ارتباط باتوجه به تعامل خوب انجام شده كارگروه هوشمندسازی بندر به دانشگاه معرفی شده و برای تحقق این مهم زمینه بازدیدهایی جهت آشنایی با فعالیت ها و زیرساخت های بنادر استان بوشهر برای اعضای كمیته دانشگاه خلیج فارس فراهم گشته است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهارداشت: باتوجه به اهمیت كاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست دریایی در هوشمندسازی بندر بوشهر این مورد مورد توجه ویژه واقع می گردد.
ارجمندزاده افزود: یك از مهمترین برنامه های این اداره كل امسال توسعه مطالعات كاربردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی است كه در این راستا كارگروهی متشكل از دانشگاه و این اداره كل تشكیل می گردد.
وی اظهار داشت: این كارگروه علاوه بر شناسایی ظرفیت های گردشگری استان بوشهر می تواند به تعریف پروژه های كاربردی دیگری اقدام نماید كه با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی زمینه اجرا چنین پروژه های فراهم است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس هم اظهار داشت: در تسریع مطالعات كاربردی و حركت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همكاری با اداره كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هستیم.
عبدالمجید مصلح اضافه كرد: افراد انتخاب شده در كارگروه دانشگاهی هوشمندسازی بندر بوشهر ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این مورد هستند.
وی افزود: اكنون دانشگاه با همكاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویكرد مطالعات كاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه های در سطح استان بوشهر است.
مصلح تصریح كرد: دانشگاه خلیج فارس با عنایت به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمركز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظیفه های اصلی خود می داند.
7212/6045


1397/05/11
17:06:06
5775
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب