رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور:

الكامپ بزرگ ترین رویداد فناوری كشور است

الكامپ بزرگ ترین رویداد فناوری كشور است سایت امن: تهران - رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با اشاره به اینكه نمایشگاه بین المللی كامپیوتر و تجارت الكترونیك «الكامپ» یكی از قدیمی ترین نمایشگاه های منطقه است، اظهار داشت: الكامپ بزرگ ترین رویداد فناوری كشور است.


بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی كامپیوتر و تجارت الكترونیك ( الكامپ 24 ) از امروز ( 6 مرداد ) در محل نمایشگاه بین المللی تهران شروع به كار كرد و تا 9 مرداد ماه به كار خود ادامه می دهد.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمد باقر اثنی عشری روز شنبه در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی كامپیوتر و تجارت الكترونیك ( الكامپ 24 ) اضافه كرد: هرچند نمایشگاه الگامپ افت و خیزهایی را تجربه كرده اما الكامپ 21 تا 24 شاهد خیزش توسعه فناوری اطلاعات و مشاركت مردم در این حوزه بودیم كه اثرات آنها را می توان در زندگی شهروندان ملاحظه كرد.
وی، ' پیش به سمت اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی را شعار الكامپ 24 اعلام نمود و اظهار داشت: این نمایشگاه در 18 سالن و فضایی به مساحت حدود 27 هزار متر مربع دایر شده است.
وی به افزایش ضریب نفوذ اینترنت در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ضریب نفوذ اینترنت در سال 2001 میلادی 3.8 درصد بوده كه در سال 2018 به 70 درصد رسیده كه برمبنای آن، فرصت كسب و كار نوین بر اساس اینترنت شكل گرفته است.
اثنی عشری ادامه داد كه این كار به ثروت سازی، تولید اشتغال و تولید رفاه كمك شایانی كرده است.

** افزایش شركت های استارتاپی در الكامپ 24
وی به افزایش شركت های استارتاپی در نمایشگاه الكامپ 24 اشاره نمود و اظهار داشت: سال 92 حدود 80 شركت استارتاپی در این نمایشگاه حضور بهم رساندند كه در الكامپ 24 این تعداد به بیش از 400 شركت رسیده است.
وی تصریح كرد: جوانان ایرانی در نمایشگاه الكامپ فرصت یافتند تا حاصل تلاش خویش را به نمایش بگذارند.
اثنی عشری، الكام استارز را یكی از بزرگ ترین گردهمایی كسب و كارهای نوین كشور اعلام نمود و اظهار داشت: در كنار كسب و كار نوین باید از شركت های بزرگ این بخش از كشور غافل نشد و راهكارهای مناسب برای رفع چالش های انان پیدا كرد.
وی ادامه داد كه علاوه بر الكام استارز، الكام گیمز یكی دیگر از بخش های این نمایشگاه است كه در فضایی به مساحت 600 متر مربع به كسب و كارهای بازی های كامپیوتری می پردازد.
وی بخش دیگر نمایشگاه به الكام ترندز اختصاص یافت كه در ان به موضوعاتی نظیر هوش مصنوعی، رایانش ابری، اینترنت اشیا و داده های بزرگ پرداخته می گردد.
وی افزود: دولت الكترونیك یكی دیگر از بخش های این نمایشگاه است كه خدمات الكترونیكی سازمان ها و مجموعه های دولتی را معرفی می كند.
علمی 1201**1440


1397/05/07
14:35:48
5099
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب