شخصیت افراد با ردگیری حركات چشم پیش بینی می گردد

شخصیت افراد با ردگیری حركات چشم پیش بینی می گردد سایت امن: تهران - محققان دانشگاه استرالیای جنوبی با همكاری محققان دانشگاه های اشتوتگارت، فلیندرز و موسسه ماكس پلانك، یك الگوریتم آموزش ماشین توسعه دادند كه می تواند ارتباط بین حركات چشم و شخصیت افراد را شناسایی كند.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، بر طبق این تحقیقات حركات چشم شخص نشان داده است كه او یك شخصیت اجتماعی دارد یا محافظه كار یا كنجكاو است.
برای این منظور محققان حركات چشم 42 داوطلب را در هنگام انجام امور روزمره در محیط یك دانشكده ردگیری كردند و سپس با استفاده از پرسشنامه های مفصل، خصوصیت های شخصیتی این افراد را گردآوری كردند و در انتها از این اطلاعات برای توسعه الگوریتم هوشمند خود بهره گرفتند.
ربات ها وكامپیوترهای كنونی نسبت به جامعه آگاه نیستند و نمی توانند نشانه های غیركلامی را شناسایی كنند. نتایج این تحقیقات در بهبود ارتباط بین انسان و ماشین كاربرد دارد و امكان ارائه خدمات سفارشی توسط ربات ها و كامپیوترها را فراهم می آورد.
در این تحقیقات رفتارهای بصری افراد در هنگام انجام امور عادی و در محیط واقعی مورد مطالعه قرار گرفت و به همین علت نتایج به دست آمده در مقایسه با آنچه امكان دارد در آزمایشگاه به دست آید متفاوت و واقعی تر است.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Frontiers in Human Neuroscience انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/05/06
14:24:24
4874
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , ربات , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب