استان مركزی به صندوق پژوهش و فناوری نیاز دارد

استان مركزی به صندوق پژوهش و فناوری نیاز دارد سایت امن: اراك - رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: این استان با داشتن 87 شركت دانش بنیان به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری نیاز دارد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، محمد رفیعی روز سه شنبه در نشست ارزیابی نیازهای پژوهش و فناوری استان، اضافه كرد: راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری نقش محوری در بهبود زیست بوم فناوری و كارآفرینی و تولید اشتغال پایدار استان دارد.
وی، تولید ارزش افزوده برای شركت های دانش بنیان، صادرات محصولات این شركت ها و حمایت تسهیل گری در جذب را از اهداف شكل گیری این صندوق عنوان نمود.
رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری در واقع شبكه و بازوی صندوق نوآوری و شكوفایی دراستان ها به حساب می آید.
رفیعی اضافه كرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی است و با هدف سرمایه گذاری در طرح ها و شركت های دانش بنیان فعالیت می كند و در آیین نامه اجرایی ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیری و بهبود نظام مالی كشور هم تولید این امكان زیرساختی را مورد تاكید قرار گرفته است.
وی تصریح كرد: مطابق ماده پنج اساسنامه مصوب، مبحث فعالیت این صندوق ها عرضه خدمات مالی و تسهیلاتی به اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت یارانه، تسهیلات كوتاه مدت و بلندمدت، پرداخت تمام یا بخشی از سود تسهیلات و جرایم متعلقه و عرضه خدمات ضمانت نامه ای برای اجرای طرح های پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی نتایج پژوهش ها است.
رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی تصریح كرد: جذب و هدایت منابع مالی دولتی، بانك ها و مؤسسات اعتباری مجاز و سایر صندوق ها در جهت اهداف و وظایف و اختیارات صندوق، سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) در طرح های پژوهشی و فناوری، مشاركت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شركت های پژوهشی و فناوری و دانش بنیان، تضمین پرداخت تعهدات و اقساط طرح های پژوهشی و فناوری در قراردادها از دیگر فعالیت های این صندوق به شمار می ورد.
از مجموع 78 شركت دانش بنیان در استان مركزی 49 شركت در پارك علم و فناوری استان مستقر است.
6991/6013/


1397/04/29
23:12:00
4382
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب