منطقه ویژه علم و فناوری توسعه اقتصادی را بدنبال دارد

منطقه ویژه علم و فناوری توسعه اقتصادی را بدنبال دارد سایت امن: بوشهر- مدیرمنطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: این منطقه منظومه ای از امكانات علمی، تحقیقاتی، صنعتی، تولیدی، موسسه ها و نهادهاست كه با هم افزایی و تولید تسهیلات حقوقی، اجرایی، ارتباطی و سرمایه گذاری سبب ارتقای بهره وری و توسعه اقتصاد دانش بنیان می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، فرشته بیات روز سه شنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اضافه كرد: منطقه ویژه علم و فناوری سبب ارتقای جایگاه عناصر فعال حوزه دانایی در اقتصاد ملی، تقویت پیوند آنها با عرصه اقتصاد بین الملل، زمینه ای برای جذب و حفظ سرمایه های انسانی خلاق و شكل گیری خوشه های صنعتی خدماتی و فناوری برتر شده كه همین عوامل استان ها را به سمت توسعه، تولید، ثروت، رفاه ملی و تولید جامعه دانایی محور سوق می دهد.
وی بیان كرد: مناطق ویژه علم و فناوری به منظور زمینه سازی برای توسعه علم و فناوری در پنج استان كشور همچون بوشهر از شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری مجوز فعالیت دریافت كرده است.
مدیرمنطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: با عنایت به نقش اثرگذار دانشگاه علوم پزشكی بوشهر بعنوان یكی از عناصر علمی و تحقیقاتی با سرمایه انسانی متخصص در منطقه ویژه علم و فناوری، پیش بینی می گردد با استفاده از سرمایه گذاری برای تشكیل سازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بتوان ضمن تولید محیط مناسب برای كسب وكار دانش بنیان، رونق قابل توجهی در بازار كار و كارآفرینی و در نهایت توسعه اقتصادی و اجتماعی استان بوشهر تولید كرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: منطقه ویژه علم و فناوری نقش مهم و كلیدی در توسعه دانایی محور استان دارد بنابراین توسعه این منطقه علمی از لزوم ها و اولویت های استان است.
سعید كشمیری با تاكید براینكه جامعه دانایی محور جامعه ای دانش بنیان است اضافه كرد: منطقه ویژه علم و فناوری بعنوان حلقه ارتباطی صنعت و دانشگاه باید حضوری موثر در استان داشته باشد.
6047/6043


1397/04/20
14:24:13
4427
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب