اپل برای آیفون های آینده جاذب شوك هوشمند می سازد

اپل برای آیفون های آینده جاذب شوك هوشمند می سازد سایت امن: اپل می خواهد در آیفون های آتی نوعی جاذب شوك هوشمند به كار گیرد كه هنگام افتادن موبایل از وارد شدن خسارت به آن جلوگیری می كند.به گزارش سایت امن به نقل از تلگراف، به نظر می آید اپل چاره ای یافته تا از شكستن شیشه آیفون ها جلوگیری كند. این شركت تصمیم دارد «جاذب های شوك هوشمند» به مدلهای آتی آیفون اضافه كند كه از خرد شدن نمایشگر جلوگیری می كند.
این جاذب های شوك طوری طراحی شده اند كه چند ثانیه پیش از برخورد موبایل با زمین از گوشه های دستگاه بیرون می آیند تا از هرگونه خسارتی جلوگیری كند.

اپل شیوه جذب شوك را در آخرین آپدیت حق امتیاز اختراع خود توضیح داده است. طبق این حق امتیاز، اپل با استفاده از سنسورهای حركت درون موبایل، افتادن دستگاه را ردیابی و خویش را برای جذب شوك آماده می كند. سنسورهای تقریبی در خارج دستگاه هم برای ردیابی خسارت احتمالی به سطح آن به كار گرفته می شوند.
اطلاعات این حسگرها به پردازشگری عرضه می گردد كه محاسباتی سریع انجام می دهد تا مشخص نماید كدام بخش آیفون به زمین برخورد می كند.
پس از تعیین این بخش، جاذب شوك از آیفون بیرون می جهد تا از شیشه آن محافظت كند.
به گفته اپل این سیستم را می توان برای موبایل ها، تبلت ها، كامپیوتر های شخصی، دستیارهای دیجیتال و دستگاه های الكترونیك دیگر هم به كار برد.

1397/04/10
14:23:01
5125
2.5 / 5
تگهای خبر: آیفون , اپل , دستگاه , موبایل
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-1
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب