فناوران و نوآوران حوزه كشاورزی حمایت می شوند

فناوران و نوآوران حوزه كشاورزی حمایت می شوند سایت امن: كارگروه كشاورزی و منابع طبیعی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اخیرا پشتیبانی از طرح های جدیدی در این حوزه را تایید نمود.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كمك و پشتیبانی از پژوهشگران، فناوران و نوآوران در حوزه های مختلف علمی فعالیتی است كه می تواند به توسعه و گسترش هر یك از این حوزه ها و در نهایت پیشرفت كشور كمك نماید.
در این میان كشاورزی حوزه ای مهم برای هر كشوری به حساب می آید چون كه امنیت غذایی هر جامعه ای را تامین می كند. پشتیبانی از فناوران و نوآوران در این حوزه با ورود ایده و خلاقیت هم سبب تسریع فعالیت ها و پایداری در این حوزه می گردد.
در همین راستا كارگروه كشاورزی و منابع طبیعی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی یكی از بخش هایی است كه طرح های پژوهشی محققان را حمایت می كند.
در آخرین جلسه این كارگروه ۱۴ طرح پژوهشی، ۴ طرح پسا دكتری بررسی گردید و در نهایت ۸ طرح برای حمایت مورد تایید قرار گرفت. علوم جنگلداری، آبخیزداری، شیلات، زراعت و فیتوشیمی زمینه بعضی از این طرح ها است. البته بعد از آخر هر طرح دستاوردی را خواهد داشت كه بعضی از آنها چاپ مقاله علمی و پژوهشی، ساخت دستگاه، تولید نرم افزار، ثبت اختراع و برگزاری كارگاه آموزشی است.
این كارگروه طرح های پژوهشی كه مشوق تولید محصولات كشاورزی با اتكا به استعدادهای بومی هستند را مورد توجه قرار می دهد تا در بخش های مختلف كشاورزی و منابع طبیعی، با تصویب و اجرای طرح های لازم در پیشبرد اهداف و بهره وری هر چه بیشتر از آب و خاك و اراضی كشاورزی گام های موثری برداشته شود.

1397/04/02
22:07:08
4698
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب