رئیس مركز ملی فضایی معاونت علمی:

توسعه پژوهش های فضایی در مراكز علمی كشور ضروری می باشد

توسعه پژوهش های فضایی در مراكز علمی كشور ضروری می باشد سایت امن: رئیس مركز ملی فضایی معاونت علمی اظهار داشت: توسعه پژوهش های فضایی در سطح كلیه مراكز علمی كشور یكی از پایه های اصلی تحقق توسعه خدمات فضایی عمومی در كشور است.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی با اشاره به لزوم توسعه خدمات فضایی در جامعه، بیان كرد: برای تحقق اهداف سند جامع توسعه هوافضای كشور باید توسعه پژوهش در سطح كلیه مراكز علمی كشور و تولید همكاری به صورت كنسرسیومی در سطح ملی و بین المللی را پیگیری نماییم.
وی اضافه كرد: این پژوهش ها باید در حوزه های مختلف فضایی مانند كاربری نظامی، تحقیقاتی، زیست محیطی، سنجش از دور مخابراتی، تعیین موقعیت و هواشناسی توسعه یابد.
به گفته منطقی، استفاده از نیروهای نخبه و مجرب در بحث توسعه تحقیقات و پژوهش های فضایی در كشور بسیار مهم می باشد و باید از نخبگان فضایی كشور در این عرصه بهره ببریم.
رئیس مركز ملی فضایی معاونت علمی ادامه داد: به كارگیری دستاوردهای پژوهشی و فناوری فضایی در جهت تقویت بنیه صنعت هوافضا با استفاده از تجاری سازی یا انتقال و جذب فناوری هم مرحله دیگری است كه در این صنعت بسیار مهم و حیاتی می باشد.

1397/03/27
15:07:49
4413
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , خدمات , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب