مخترع قزوینی موفق به ساخت كنترلر هوشمند گاز شد

مخترع قزوینی موفق به ساخت كنترلر هوشمند گاز شد سایت امن: قزوین-مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی فناوری استان قزوین اظهار داشت: مهدی ناصرلویی یكی از مخترعین بسیجی عضو این سازمان موفق به ساخت دستگاه كنترلر هوشمند برای شبكه گاز سراسری شده است.


ابراهیم حق وردی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این مخترع قزوینی موفق به ساخت دستگاه كنترلر هوشمند شبكه های خطوط انتقال گاز شده و در مدت زمان یكساله برای اجرای طرح تحقیقاتی خود یك نمونه از این دستگاه را در در یك خط لوله گاز در خارج از استان نصب كرده است.
حق وردی به قابلیت های مهم این دستگاه اشاره نمود و اظهار داشت: در صورت قطعی گاز در منازل، كارخانه ها و بیمارستان ها در سریعترین زمان علت قطعی و مكان خطوط قطع شده اعلام می شوند و بدون صرف وقت وضعیت شیرهای گازبه صورت الكترونیكی تحت كنترل هوشمند قرار می گیرند.
به گفته وی با استفاده از این دستگاه می توان زمانی كه جریان گاز قطع می گردد را بدون فرستادن تیمی از نیروها علت قطع را تشخحیص داد.
وی به حمایت های ویژه بسیج علمی و پژوهشی فناوری استان از نخبگان و مخترعین اشاره و تصریح كرد: این سازمان به منظور حمایت های مالی و معنوی نخبگان، مخترعان، پژوهشگران و كارآفرینان نخبه در استان به راه افتاده است.
حق وردی لو اضافه كرد: هم اكنون در جهت اجرای یك طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط مخترعان و نخبگان از 10میلیون ریال تا 30 میلیون ریال به صورت بلاعوض به آنها جهت اجرای طرح پرداخت می گردد.
وی در اختیار گذاشتن محلی بعنوان كارگاه و آزمایشگاه را از دیگر حمایت های سازمان بسیج علمی عنوان نمود وگفت: هم اكنون حدود 40مخترع، نخبه و پژوهشگر زن و حدود 80 نفر نخبه و مخترع مرد عضو این سازمان هستند كه اختراعات آنها دربخش های فنی و مهندسی، روباتیك، كشاورزی، پزشكی، مواد شیمیایی و نظامی است.
حق وردی لو سن اعضای سازمان پژوهش و تحقیق استان را از 11سال تا 65سال عنوان نمود.
7390*3013


1397/03/26
12:19:57
5132
2.5 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(1)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب