با وجود فشارهای سیاسی و اقتصادی آمریكا،

پرتاب ماهواره جدید ونزوئلا به فضا

پرتاب ماهواره جدید ونزوئلا به فضا به گزارش سایت امن ونزوئلا اواخر روز گذشته ماهواره جدیدی را از یك مركز پرتاب ماهواره در شمال چین، با موفقیت به فضا فرستاد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبكه تلویزیونی تله سور، این ماهواره نیمه شب به وقت محلی به فضا پرتاب شد.
نیكلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام نمود كه این ماهواره جدید ابزار بهتری را برای این كشور در نظارت بر سلامت امور كشاورزی، تولید مواد غذایی، امنیت و مدیریت بحران ها و خطرات اجتماعی- طبیعی فراهم خواهد نمود.
این ماهواره پیشرفته مجهز به ابزارهایی است كه می تواند بر شرایط كل ونزوئلا نظارت داشته باشد و تصاویر مختلفی را ارسال كند. مقامات این كشور معتقدند كه این ماهواره بخصوص می تواند برای كنترل و مقابله با فعالیت های جنایتكاران موثر باشد.
خبرگزاری رسمی ونزوئلا( ای وی ان) هم گزارش داده است كه بیش از 100 جوان ونزوئلایی در طراحی و ساخت این ماهواره مشاركت داشته اند.
'كامیلو تورس' یكی از مقامات ونزوئلا و از كارشناسان ساخت این ماهواره اظهار داشت: طراحی این ماهواره كاملا بومی بوده است.
ونزوئلا در حالی سومین ماهواره خویش را به فضا پرتاب كرد كه دومین ماهواره را در سپتامبر 2012 به فضا پرتاب كرده بود.
نیكلاس مادورو همینطور خاطرنشان كرد: ماهواره جدید نشان دهنده استقلال این كشور است و ما به دنبال چهارمین، پنجمین و ششمین ماهواره و همینطور توسعه تكنولوژی برتر در ونزوئلا هستیم. ما در مسیر رو به جلو قرار داریم و با كار و تلاش در دفاع از كشور حركت می كنیم.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، ونزوئلا در حالی سومین ماهواره خویش را به فضا پرتاب كرد كه از جانب آمریكا و متحدانش در آمریكای لاتین تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دارد. دولت ترامپ به تازگی تحریم های مالی جدیدی را علیه دولت نیكلاس مادورو اعمال كرد. به قول مقامات كاراكاس، هدف تحریم های مالی آمریكا فلج كردن اقتصاد ونزوئلاست. اما دولت مادورو كوشیده با اتخاذ یكسری تدابیر جدید با این تحریم ها مقابله كند. وی بر استقلال این كشور و استفاده از ظرفیت های داخلی برای توسعه ونزوئلا تاكید كرده است. رئیس جمهوری ونزوئلا همینطور برای پیشرفت كشورش به دنبال تحكیم روابط با هم پیمانانش از جمله چین و روسیه بوده است.
اروپام**9234**
مترجم: اطهر اینانلو**ناشر: فریبا مدنی

 

1396/07/17
23:24:52
5093
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , ماهواره , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب