كاهش درد بیماران در اورژانس با واقعیت مجازی

كاهش درد بیماران در اورژانس با واقعیت مجازی سایت امن: در بیمارستانی در فرانسه از واقعیت مجازی برای كاهش درد و حواس پرتی بیماران در بخش اورژانس استفاده می گردد.به گزارش سایت امن به نقل از انگجت، یكی از مصارف استفاده واقعیت مجازی در علم پزشكی است. بعنوان مثال محققان با استفاده از پتانسیل واقعیت مجازی حواس بیمار در مطب دندانپزشكی را پرت می كنند.
بنابراین تعجبی ندارد كه از این فناوری در اورژانس هم استفاده گردد. در همین راستا گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل در بیمارستان سن جوزف فرانسه یك برنامه واقعیت مجازی طراحی نموده اند كه به بیماران كمك می نماید آرامش یابند و قدرت های تحمل درد آنها بدون مسكن افزایش یابد.
این برنامه بسیار ساده است. بیماران یك عینك واقعیت مجازی به چشم می زنند و وارد دنیای سه بعدی از تپه های آرامبخش برفی و باغ های چینی می شوند. چنین درمانی با محرك های دلپذیر صوتی و بصری حواس بیمار را از تحمل ناراحتی و درد جراحی پرت می كند.
به قول دكتر اولیویه گاناسیا مدیر بخش اورژانس بیمارستان در این باره می گوید: این فناوری نوعی حواس پرتی برای بیمار فراهم می كند و احساس درد و اضطراب در اتاق اورژانس را از بین می برد. تصور می كنم تا ۱۰ سال دیگر واقعیت مجازی در بیمارستان ها به صورت روتین استفاده می گردد.
درحال حاضر درمان با واقعیت مجازی هنوز هم تجربی به حساب می آید و تحقیقات بیشتری لازم است تا از آن به درستی استفاده گردد.

1397/03/22
14:21:02
4799
5.0 / 5
تگهای خبر: فناوری , واقعیت مجازی
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب