طبق تحقیقات جدید؛

روزهای زمین طولانی تر شده است

روزهای زمین طولانی تر شده است سایت امن: طبق محاسباتی جدید حدود یك میلیارد سال قبل، یك روز روی زمین ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه بوده است. ازاین رو روزهای زمین طولانی تر شده است.به گزارش سایت امن به نقل از گاردین، دانشمندان در روشی جدید فرضیه های ستاره شناسی و نشانه های ژئوشیمیایی موجود در سنگ های باستانی را بررسی كردند.
این نشانه ها از آن حكایت می كند كه ۱.۴ میلیارد سال پیش زمین هر ۱۸ ساعت و ۴۱ دقیقه در محور خود یك مدار كامل می زده است. به عبارت دیگر طبق محاسباتی جدید حدود یك میلیارد سال قبل، یك روز روی زمین ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه بوده است.
این رقم نشان داده است به صورت متوسط طول روز روی زمین بعد از دوران پیشمبرین (Precambrian) سالانه ۷۴ هزارم یك ثانیه افزایش یافته است. دوران پیشمبرین ابتدایی ترین بخش از تاریخ زمین است. به هرحال پیش بینی می گردد این روند در میلیون ها سال آتی هم ادامه یابد.
محاسبات استفان میرز در دانشگاه ویسكانسن مدیسون همراه آلبرتو مالینورن در دانشگاه كلمبیا نشان داده است طی ۱.۴ میلیارد سال گذشته، همزمان با كندتر شدن گردش زمین، ماه حدود ۴۴ هزار كیلومتر از زمین فاصله گرفته و الان در مسافت ۳۸۴۴۰۰ كیلومتری كره خاكی قرار دارد.
میرز و مالینورن تغییرات در مسافت بین ماه و زمین و اختلافات در مدار زمین را در مدلی بازسازی كردند. آنها همینطور تكان خوردن ها و كج شدن های زمین (مشهور به چرخه مالینكویچ) را هم بررسی كردند.
این در حالی است كه تابحال دستیابی به ارقام قابل قبول برای بازه زمانی بیش از ۵۰ میلیون سال قبل ممكن نبوده است.
چون چرخه های مالینكویچ روی تابش نور خورشید به قطب های زمین تاثیر دارد، این چرخه ها عوامل اولیه تغییرات آب و هوایی در مقیاس زمانی میلیون ها سال قبل بوده اند.
البته دانشمندان معتقدند فاصله ماه با زمین بالاخره تثبیت می گردد اما این اتفاق در آینده دور می افتد. در این زمان ماه فقط از نیمی از كره زمین قابل رویت است و نیمه دیگر زمین هیچ گاه آن را نمی بیند.

1397/03/15
15:13:54
4571
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , دانشمند
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب