معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

دولت از ایده های جدید در بخش كشاورزی حمایت می كند

دولت از ایده های جدید در بخش كشاورزی حمایت می كند سایت امن: كرج - معاون علمی و فناوری رییس جمهور اظهار داشت: در دولت و معاونت علمی و فناوری، آمادگی پشتیبانی از تفكرات و روش های علمی جدید در حوزه كشاورزی وجود دارد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، دكتر سورنا ستاری در مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش فنی تولید بذور ارقام اصلاح شده جدید زراعتی به بخش خصوصی در كرج، اضافه كرد: باید از ابتدا در پروژه ها تزریق فناوری در زندگی روزمره مردم تعریف شود.
ستاری اضافه كرد: راه پژوهش دولتی همین است و باید پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و بخش دولتی هم می تواند از این طریق درآمد داشته باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینكه موسسه تحقیقات جهاد كشاورزی، قدیمی ترین موسسات را در زیرمجموعه خود دارد، اضافه كرد: انتقادی كه در سیستم دولتی وجود دارد این است كه چرا نتایج تحقیقات در زندگی مردم دیده نمی گردد.
ستاری اظهار داشت: اكنون خیلی از موانع بخش كشاورزی با تغییر رویكردها حل شده و بذر و نهال جزو حوزه های حاكمیتی است كه باید تحقیقات پایه شود چراكه كشور به این بخش نیازمند است.
معاون رییس جمهوری تصریح كرد: قراردادهای منعقد شده نتیجه سال ها تحقیق است و موسسه اصلاح بذر و نهال به مرحله ای از بلوغ خود رسیده و به دنبال روش های نوین تجاری سازی است.
1535/7411


1397/02/30
15:07:40
5232
2.5 / 5
تگهای خبر: فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نسیم:
یک ایده جدید دارم – ایجاد شبکه ملی #ارگانیک کشور
ثبت یک شرکت که محصول #ارگانیک را از #کشاورز میخره. (این محصول را قبلا خودش گواهی ارگانیک داده). و با بارکد و QRcode میده توی بازار. به صورتی که مصرف کنندگان با #اسکن کردن اون کد متوجه بشن این محصول کجا تولید شده کی تولید شده و تاریخ مصرفش کی تموم میشه و ...... البته این کار نیاز به یک سایت داره که کشاورزان با مشخصات دقیق و موقعیت زمین و مشخصات محصولشون در اون ثبت نام کنند و بهشون نام کاربری و کلمه عبور داده بشه. تا محصولات را ویرایش کنند و قیمت بزنند و در خواست گواهی ارگانیک بدهند و ...
سود دهی:
صدور گواهی ارگانیک
دریافت پول از کشاورز بابت معرفی محصولش
دریافت پول بابت انتقال کالا از مزرعه تا مغازه دارها
انتقال محصول از طریق کانال اختصاصی خودشون و حذف واسطه ها
امکام فروش گرونتر محصول چون ارگانیک تولید شده

احتمال داره این ایده در کشور بتونه توزیع #محصولات #کشاورزی را متحول کنه. پس خیلی کاربردیه
تازه میشه با انجمن #ارگانیک کشور هم ارتباط داشت و یک شعبه ازشون گرفت. برای صدور مجوز کار راحت تر میشه
لطفا قبل از اینکه کسی این کار را ثبت کنه یا ازش سو استفاده بشه انجامش بدین چون هرکسی این کار را انجام بده میتونه انحصار این را را هم ثبت کنه
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب