مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی توسعه پیدا می كند

مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی توسعه پیدا می كند سایت امن: كارگاه آموزشی و تخصصی الكتروفیزیولوژی پچ كلمپ برای ترویج  و گسترش مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی توسط دانشگاه تربیت مدرس و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزار گردید.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ دراین كارگاه تخصصی، اساتید داخلی و خارجی آخرین اطلاعات و تجربیات خود در زمینه امكان مطالعه حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یك سلول مغزی را در اختیار محققان و علاقه مندان قرار دادند.
حسین عزیزی كارشناس ارشد ستاد علوم شناختی درباره این رویداد اظهار نمود: حدود هفتاد نفر از دانشجویان دوره های دكتری پزشكی، پسا دكتری و استاد یاران جوان تحت نظر اساتید مجرب حوزه الكتروفیزیولوژی از دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شهید بهشتی و هم پروفسور السدر گیب استاد دانشگاه UCL لندن بصورت نظریه و علمی آموزش می بینند. تكنیك «پچ كلمپ» امكان مطالعه حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یك سلول مغزی را برای دانشمندان امكان پذیر كرده است.
وی ادامه داد: با این تكنیك می توان تغییرات الكتریكی نورون های مغز را مورد بررسی و مطالعه قرار داد و یكی از خصوصیت های آن تولید پتانسیل عمل زبان ارتباطی نورون های مغزی با یكدیگر است.
عزیزی اظهار داشت: در بعضی از اختلالات شناختی در مغز، تغییراتی در خصوصیت های الكتریكی سلول ها روی می دهد كه با استفاده از این تكنیك همینطور می توان تاثیر داروها و مواد را در سطح یك سلول مورد مطالعه قرار داد.
وی بیان كرد: در سال های اخیر برای توسعه زیر ساخت ابزار های الكتروفیزیولوژی در كشور، كمك های فراوانی از جانب ستاد علوم شناختی صورت گرفته و چندین مركز دانشگاهی با حمایت های این ستاد به چنین تجهیزات و امكاناتی مجهز شدند.
عزیزی ابراز كرد: به منظور افزایش بهره وری از چنین تجهیزات با ارزشی، به هم اندیشی اساتید و نخبگان این حوزه نیاز است و در این كارگاه تخصصی امكان مطالعه در حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یك سلول مغزی در اختیار علاقه مندان و محققان قرار می گیرد. این كارگاه آموزشی تا روز بیستم اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد.

1397/02/18
12:34:47
5164
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب