معاون رئیس جمهوری:

افتخار اقتصاد دانش بنیان ایران اتكا نداشتن به درآمد نفت می باشد

افتخار اقتصاد دانش بنیان ایران اتكا نداشتن به درآمد نفت می باشد سایت امن: گناباد- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: اتكا نداشتن به درآمدهای نفتی و استفاده كامل از ظرفیت بخش خصوصی مهمترین افتخار حوزه اقتصاد دانش بنیان در ایران است.


سورنا ستاری كه همراه رئیس جمهوری به خراسان رضوی سفر كرده است عصر یكشنبه در نشست شورای اداری شهرستان بجستان در جنوب این استان اضافه كرد: در شرایطی كه سال 1392 چیزی بعنوان اقتصاد دانش بنیان در كشور وجود نداشت هم اینك با درایت و حمایت دولت تدبیر و امید پیشرفتهای بسیاری در این بخش كسب شده است.
وی ادامه داد: دولت با تولید بستر مناسب و پشتیبانی از طرحهای علمی و فناوری، فضایی برای فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد دانش بنیان و حوزه های فناوری اطلاعات فراهم نموده و همه فعالیتها در این بخش توسط متخصصان توانمند بخش خصوصی انجام می گردد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: در اقتصاد دانش بنیان به دنبال افرادی هستیم كه پولدار نباشند و با دست و پنجه نرم كردن با مشكلات بزرگ شده تا برای توسعه و پیشرفت توانایی تحمل تنگناها را داشته باشند.
وی در ادامه همینطور اظهار نمود: باید ضمن بررسی ریشه ای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی علت سرمایه گذاری اندك سرمایه گذاران بجستانی در این شهرستان و مهاجرت نخبگان به دیگر نقاط كشور، محیط برای رشد و توسعه علمی متخصصان توانمند در بخشهای مختلف این منطقه فراهم شده و از توانایی آنان برای رفع مشكلات بهره گرفته شود.
ستاری اضافه كرد: توقع و سطح زندگی مردم ارتقا یافته و تنها با پول نفت نمی توان كشور را اداره كرد، بنابراین سهم بودجه نفتی در بودجه دولت كمتر از 30 درصد كاهش یافته و بقیه اعتبارات كشور با مشاركت مردم و تسهیل گری در سایر بخشها تامین می گردد.
فرماندار بجستان هم در این نشست كمبود آب شرب مناسب را از تنگناهای این شهرستان ذكر و بیان كرد: بخشهایی از این منطقه با تنش آبی مواجهند.
حسین ابراهیمی كردیانی اضافه كرد: دو بانده شدن جاده های مواصلاتی بجستان به سبزوار، توجه خاص به اشتغال و توسعه و عمران شهری و روستایی همچون نیازهای این شهرستان به حساب می آید و توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ابتدای ورود به بجستان در مزار شهدای این شهرستان حضور یافت.
بجستان در فاصله 278 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
2095/1858


1397/02/17
12:58:48
4671
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب