مرحله اول نهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو برگزار گردید

مرحله اول نهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو برگزار گردید سایت امن: تهران- اولین مرحله نهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو، به دنبال ثبت نام 19 هزار داوطلب در سراسر كشور برگزار شد؛ نتایج این آزمون نیمه خرداد 97 اعلام می گردد.


به گزارش گروه علمی ایرنا از ستاد توسعه ویژه فناوری نانو، نهمین المپیاد نانو روز گذشته -جمعه- به صورت همزمان در 128 شهرستان برگزار شد، در این آزمون نزدیك به 19 هزار دانش آموز مقطع متوسطه ثبت نام كرده بودند، استان های كردستان، كرمانشاه، فارس، خوزستان و هرمزگان بیشترین مشاركت را در این رویداد داشتند كه در این میان استان فارس با 11 حوزه و كردستان با 10 حوزه بیشترین حوزه های امتحانی را دارا بودند. تمامی استان ها حداقل یك حوزه امتحانی داشتند.
در این مرحله از آزمون 67 درصد از شركت كنندگان دختر و 33 درصد پسر بودند. در این دوره كه به صورت كتبی برگزار شد، 45 سوال از سرفصل های نانو مواد، نانو زیست فناوری، كاربردهای فناوری نانو، نانو فیزیك، مشخصه یابی، نان وشیمی و تجاری سازی درج شده بود.
نتایج مرحله اول المپیاد نیمه خرداد 97 اعلام می گردد كه در آن 300 نفر اول برای مرحله دوم معرفی می گردند، مرحله دوم المپیاد به صورت تشریحی - تستی بود كه تیرماه در تهران برگزار می شود. در انتها مرحله دوم هم 30 داوطلب برتر برای اردوی عملی برگزیده خواهند شد كه این اردو به صورت دوره 10 روزه در یكی از مراكز معتبر علمی برگزار می شود.
در آخر این اردو سه برگزیده برتر به مدال های طلا، نقره و برنز دست پیدا كرده و به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد. این بنیاد برای نفرات برتر المپیاد دانش آموزی ( مدال آوران) امتیاز ویژه ای اختصاص خواهد داد. علاوه بر این مدال آوران المپیاد دانش آموزی فناوری نانو به كانون برگزیدگان باشگاه نانو معرفی خواهند شد تا در این باشگاه فرصت فعالیت در حوزه فناوری نانو را داشته باشند.
هدف از برگزاری المپیاد نانو شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی و كمك به پایدار سازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو است.
علمی 9014**2017


1397/02/10
15:00:10
5179
5.0 / 5
تگهای خبر: فناوری , نانو
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب