اپلیكیشن دستیار خرید و فروش هوشمند كالا طراحی شد

اپلیكیشن دستیار خرید و فروش هوشمند كالا طراحی شد سایت امن: یك شركت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید دستیار خرید و فروش هوشمند كالا در قالب یك اپلیكیشن شد.


به گزارش سایت امن به نقل از مهر، پیمان اكبرنیا از موسسان شركت دانش بنیان راهكارهای هوشمند در توضیح خصوصیات اپلیكیشن «آفر» اظهار داشت: اپلیكیشن «آفر» یكی از محصولات خلاقانه شركت راهكارهای هوشمند است كه با قابلیت مقایسه و تحلیل قیمت كالاهای مختلف در فروشگاه ها، كاربران خویش را از آخرین تخفیف ها هم آگاه می كند.وی با اشاره به اینكه ایده اولیه این دستیار خرید هوشمند از ایده یك موتور جستجوی خرید با قابلیت جستجو در فروشگاه های آنلاین كه توانایی نمایش دادن كمترین قیمت كالاها را داشت، آمده است، اظهار داشت: بعد از آن ایده ای در ذهنمان شكل گرفت كه بتوانیم در فروشگاه های آنلاین به صورت خودكار تخفیف های محصولات مختلف را تشخیص دهیم و به كاربران اعلام نماییم.اكبرنیا با اشاره به اینكه این نرم افزار قابلیت اعلام این تخفیف ها را هم دارد نه اینكه حتما خود فروشگاه آن ها را ثبت و اطلاع رسانی كرده باشد، ادامه داد: به صورت كلی در این اپلیكیشن قصد براین بود كه به صورت اتوماتیك همه كاهش قیمت ها را ثبت نماییم. اگر روزانه وارد این اپلیكیشن شوید می توانید تا چند ده هزار تخفیف را مشاهده كنید. حتی روزهایی كه فروشگاه ها فروش ویژه دارند، ممكن است تا حدود ۵۰ هزار تخفیف را مشاهده كنید كه ما به صورت اتوماتیك آن ها را ثبت می نماییم و نمایش می دهیم.وی با اشاره به اینكه در این طرح پربازدیدترین و معروف ترین فروشگاه های دیجیتال را كه حدود ۱۰۰ عدد هستند، شناسایی كرده ایم، توضیح داد: البته بعضی از این فروشگاه ها پس از مدتی غیرفعال می شوند و ما فروشگاه های جدید اضافه می نماییم.مدیر شركت دانش بنیان راهكارهای هوشمند ادامه داد: در این فروشگاه ها بین ۵۰۰ هزار تا یك میلیون كالای دسته بندی شده وجود دارد. سیستم هوشمند ما هر روز این فروشگاه ها و كالاهایشان را بررسی می كند. نكته دیگر این است كه كاربران می توانند برای هر كالایی نمودار قیمت و تغییرات آن را ببینند.
اكبرنیا با اشاره به خصوصیت دستیار هوشمند خرید «آفر» اظهار داشت: این اپلیكیشن كمك می نماید افراد برای خرید هر كالایی بهتر تصمیم بگیرند و البته این فاز اول پروژه است. هم اكنون مشغول آماده سازی بخش محتوا هستیم و هنگامی كه كاربر وارد اپلیكیشن و در آینده، وب سایت می شود، می تواند محتوایی مربوط به راهنمای خرید را مطالعه كند و از این طریق تصمیم بگیرد كه چه كالایی را با چه كیفیتی می تواند تهیه نماید.وی اضافه كرد: در آینده بخش نظرات كاربران درباره فروشگاه ها را هم اضافه خواهیم كرد. در این صورت كاربران نظر خویش را درباره فروشگاه و محصولاتی كه تهیه كرده اند، بیان كرده و از این طریق كاربران دیگر هم با عنایت به این اظهارنظرها، تصمیم های دقیق تری برای تهیه كالای مورد نیاز خود خواهد گرفت.مدیر شركت دانش بنیان راهكارهای هوشمند با اشاره به اینكه سیستم این نرم افزار به این صورت بوده كه به صورت اتوماتیك در فروشگاه ها جستجو و كالاها را دسته بندی و قیمت ها را به لیست مربوطه اضافه می كند، اظهار داشت: این سیستم به این شكل نیست كه فروشگاه ها خودشان پنلی در اختیار داشته باشند و قیمت ها و كالاها را وارد كنند. این خصوصیت خاص هم اكنون منحصر به این اپلیكیشن است.وی اضافه كرد: هم اكنون سیستم اتوماتیك است اما در آینده اگر فروشگاهی در سطح شهر اضافه شود می تواند اطلاعات كالا و قیمت های خویش را به ما اعلام نماید تا به لیست اضافه شود.اكبرنیا با تاكید براینكه كاری كه این سیستم انجام می دهد، شفافیت در بازار كالاست، تصریح كرد: یكی از اتفاقاتی كه معمولا می افتد، غیرشفاف بودن بازار است كه سبب می گردد ما اطلاعات كاملی درباره كالاها نداشته باشیم. اگر فروشگاه ها هم بدانند كه جایی هست كه قیمت های سایرین را اعلام می كند، در صورتی كه كالای خویش را گران تر عرضه نموده باشند، طبیعتا تلاش می كنند قیمت مناسب تری برای كالای خود در نظر بگیرند و به قیمت متعادلی در بازار برسند.وی با اشاره به اینكه فروشگاه هایی را وارد این لیست كرده ایم كه قوانین كشور را رعایت كرده باشند، اضافه كرد: برای مثال در بخش خرید آنلاین نمادی به نام «اعتبار الكترونیك» وجود دارد كه از جانب مركز توسعه تجارت الكترونیكی كه از زیرمجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است به فروشگاه هایی اعطا می گردد كه ثبت رسمی شده اند. در این صورت افراد با یك صفحه مجازی بی هویت طرف نیستند و می توانند پیگیر خرید و تحویل كالای خود باشند.اكبرنیا با اشاره به اینكه اپلیكیشن های دستیار خرید در نقاط مختلف دنیا وجود دارد اما از نظر فنی با مدل فنی نرم افزار «آفر» متفاوت می باشد، اضافه كرد: در سطح دنیا فروشگاه هایی هستند كه بخش بزرگی از بازار را در دست دارند و معمولا خودشان نرم افزاری دارند كه كاربر از آن طریق كالا را تهیه می كند اما به این شكل كمتر اپلیكشنی تولید شده است.وی توضیح داد: هم اكنون نسخه اندروید «آفر» در بازار عرضه شده است و در حال تهیه نسخه برای سیستم عامل آی او اس هستیم. كاربران می توانند این اپلیكیشن را از كافه بازار، مایكت و گوگل پلی به صورت مجانی و با حجم ۳ مگابایت دانلود كنند.اكبرنیا هدف از تولید این اپلیكیشن را یك دستیار خرید تمام و كمال برای مشتریان و از سویی یك دستیار كامل برای فروشندگان عنوان كرد؛ به این مفهوم كه هم به كاربران كمك نماید تا خرید بهینه داشته باشند و هم فروشندگان بتوانند به فروش بهتری برسند. این نرم افزار كمك می نماید كه فروشگاه ها در بازار آنلاین بهتر دیده شوند. به بیان دیگر «آفر» یك دستیار خرید و فروش هوشمند است.

1397/02/05
19:41:03
4722
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب