استاندار هرمزگان:

35 شركت دانش بنیان اقتصادی می شوند

35 شركت دانش بنیان اقتصادی می شوند سایت امن: بندرعباس - استاندار هرمزگان اظهار داشت: 35 شركت دانش بنیان این استان امسال مورد حمایت قرار می گیرند تا بتوانند با خروج از مرحله علمی، به چرخه سوددهی اقتصادی وارد شوند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست كارگروه بررسی مشكلات شركت های دانش بنیان تصریح كرد: كشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و با سرمایه گذاری بیشتر بر روی منابع انسانی و دانش و فناوری می توان از كشورهایی نظیر كره جنوبی و ژاپن جلوتر رفت.
وی ادامه داد: برای تحقق این هدف باید تلاش همه جانبه و خطر پذیری در حوزه پیشرفت فناوری و شركت های دانش بنیان مورد توجه قرار گیرد.
رییس پارك علم و فناوری هرمزگان هم در این كارگروه تصریح كرد: برای داشتن جامعه ای دانش بنیان و متكی بر ظرفیت های داخلی، باید به تربیت نیروی انسانی كارآفرین توجه گردد و سرمایه گذاران خطر پذیر وارد این حوزه شوند.
به گفته علی فتا، دانشگاه ها با همكاری پارك علم و فناوری می توانند زمینه اشتغال پایدار دانش آموختگان را در حوزه های مختلف فراهم نمایند.
وی افزود: انتظار می رود اداره های دولتی و سایر مجموعه های اقتصادی توانمند استان برای تشكیل شركت های دانش بنیان دریایی با محوریت شیلات، فعال سازی حوزه برنامه نویسی و كدگذاری مناطق گردشگری این مجموعه را یاری دهند.
3219 /2094

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: سایت امنbandarabas@
*ایمیل: سایت امن.hormozgan@yahoo.com


1397/01/28
15:18:48
4774
5.0 / 5
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب