دبیرشورای عالی فضای مجازی :

هدف ما كوچ از سكوی ناپایدار پیام رسان‎های خارجی به داخلی است

هدف ما كوچ از سكوی ناپایدار پیام رسان‎های خارجی به داخلی است سایت امن: تهران- دبیرشورای عالی فضای مجازی كشور اظهار داشت: درصدد هستیم با تقویت و ارتقای زیرساختهای لازم، از سكوی پیام رسان‎های خارجی به داخلی كوچ نماییم.


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، ابوالحسن فیروزآبادی در نشست با مدیران پیام رسان ها و كانالهای بالای یك میلیون كاربر با عنوان « چرا - پیام - رسان - بومی» كه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، این نشست را فرصت مغتنمی برای صحبت های مستقیم و رو در رو جهت استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادات برای تصمیم گیری و جمع بندی نهایی عنوان نمود.
وی با تشریح اهداف و برنامه های شورای عالی فضای مجازی كشور در جهت ارتقا و استفاده بهینه از پیام رسان‎های داخلی، اظهار داشت: نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، شورا و همینطور مركز ملی فضای مجازی كشور توسعه ای و تولید تحول تمدنی است.
فیروزآبادی با یادآوری این نكته كه بشریت در مرحله ای قرار گرفته كه بیشتر «تكنولوژی» محور است، تصریح كرد: امروز حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به شدت تحت تاثیر این فضا قرار گرفته و حتی بازیگران هم امروز متفاوت شده اند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور در عین حال اظهار داشت: باید این آمادگی در ما به وجود بیاید تا حداقل سهم ملت ایران را از فضای به وجود آمده، به دست آوریم و بتوانیم همگام با دیگر كشورها حركت و بی نیاز از دیگران باشیم.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه تعبیر ما در مركز ملی فضای مجازی كشور این است كه مرزهای جغرافیای ما در فضای مجازی پلتفرم ها هستند، اظهار داشت: یكی از پلتفرم ها همین پیام رسان‎های بومی به شمار می روند.
وی اضافه كرد: شاید تولید زیرساختها و دیگر امكانات و تامین مسائل مالی جهت راه اندازی پیام رسان‎های داخلی كمی سخت باشد اما تجربه این كشور نشان داده كه مردم ما در شرایط سخت به مراتب نا امید نشده و تا به سرانجام رساندن امور ادامه می دهند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور تصریح كرد: چنانچه مردم ایران بدانند كه چه دستاوردهایی در پیام رسان‎های داخلی و بومی وجود دارد حتما در طرح كوچ از پیام رسان‎های خارجی به داخلی همكاری و همراهی خواهند كرد.
وی در عین حال تصریح كرد: دوست داریم این كوچ داوطلبانه باشد بنابراین با كمك مدیران پیام رسان‎های داخلی می توان این هدف را در كشور محقق و اجرایی كرد.
به گفته وی، مقرر شده كه درمورد مبحث حریم خصوصی و همینطور مصادیق مجرمانه هم جلساتی با نهادها و افراد مربوطه داشته باشیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور اظهار داشت: تلاش ما این است تا بن بست ها و نكاتی كه در قانون هست كه درباره آنها سكوت شده به برداشت مناسب رسانده و قانون مناسبی را تدوین نماییم.
فیروزآبادی تصریح كرد: تا زمانی كه مرتبط با كپی رایت، كسب و كارهای جدید و قانون تجارت در حوزه قانونگذاری حل نشود در پیچ تمدنی خواهیم ماند.
به گفته وی اینها كارهایی نیست كه در دولت، قوه قضائیه و حل و فصل شود بلكه باید دست در دست هم با عزم و همت جدی وارد دوره فضای مجازی جدید شویم.
وی اضافه كرد: باید بدانیم كه تحول در فضای زندگی مجازی مردم بوجود آمده و بازیگران جدید وارد عرصه شده اند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور خاطرنشان كرد: متاسفانه عده ای در بعضی كشورها با ایده ای درصدد حذف دولت ها و مردم هستند اما ما با این ایده به شدت مخالفیم چون كه آنها می خواهند خود قانونگذاری كرده و هر آنچه می خواهند به جوامع مختلف القا كنند.
فیروزآبادی تصریح كرد: امروز نمی توانیم دست رو دست گذاشته و شاهد بی نظمی باشیم كه در آن رسانه هایی با بیش از یك میلیون كاربر بدون مسئولیت پذیری هرآنگونه كه می خواهند حركت و فعالیت كنند بی آنكه به كسی یا نهادی پاسخگو باشند.
وی خاطرنشان كرد: بر این باوریم كه باید از سكوی ناپایدار بیرون آمده و وارد عرصه پایدار و به روز شویم بنابراین روش ما این بود كه پیام رسان‎های داخلی را تقویت و زیرساختهای آنها را ارتقا دهیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور در عین حال خاطرنشان كرد: تصمیمات تلگرام نگران كننده بوده و ممكن است جایگزین شبكه شتاب و حتی پول ملی شود.
فیروزآبادی تصریح كرد: با تولید پیام رسان‎های داخلی شاهد شكل گیری پلتفرم های جدید رسانه ای فعالیت های اقتصادی و خدماتی ما را پوشش داده و در نتیجه رونق را در كشور شاهد باشیم.
به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، نشست سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیام رسان های داخلی با بیش از یك میلیون نفر كاربر، با حضور سید مرتضی موسویان مشاور وزیر و رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امیر خوراكیان عضو مركز ملی فضای مجازی كشور در سالن همایش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.
در ادامه این نشست مدیران مسئول پیام رسان ها و كانالهای داخلی با بیش از یك میلیون كاربر هم به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
با توجه به حضور حجم بالای پیام رسان‎های داخلی و از سویی ضیق وقت، مقرر شد نشستی دیگر در نخستین فرصت با حضور مدیران پیام رسان‎های داخلی در همین مكان برگزار گردد.
فراهنگ ** 1355 **1055


1397/01/25
14:12:53
5523
5.0 / 5
تگهای خبر: رسانه , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب