یك مقام مسئول در معاونت علمی:

تكنولوژی تجهیزات آزمایشگاهی ایرانی ارتقا یافت، صرفه جویی در واردات

تكنولوژی تجهیزات آزمایشگاهی ایرانی ارتقا یافت، صرفه جویی در واردات سایت امن: یك مقام مسئول در معاونت علمی و فناوری از ارتقای تكنولوژی تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران اطلاع داد و اظهار داشت: استفاده از این تجهیزات سبب شده در واردات صرفه جویی شود.دكتر محمود شیخ زین الدین رئیس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این نمایشگاه كه عملا تبدیل به یك پلت فرم تعامل خریداران و فروشندگان این محصولات شده شاید تنها نمونه فعالیت كشور توسط معاونت علمی در اقتصاد دانش بنیان است كه به بحث تحریك تقاضای محصولات دانش بنیان می پردازد و سایر استراتژیهای كشور عموما معطوف به عرضه است.
وی با اشاره به اینكه ما هیچ مدل تحریك تقاضای موفقی به این صورت نداریم، تصریح كرد: مهمترین مشكل شركت های دانش بنیان تولید بازار است كه این نمایشگاه به گواه آمار فعالیتهای انجام شده در تحریك تقاضای محصولات دانش بنیان عرضه شده تاثیر جدی داشته است.
شیخ زین الدین عنوان كرد: نمایشگاه ساخت ایران از سال ۹۲ تا كنون آغاز به كار كرده است كه بر مبنای آخرین آمار، در نخستین سال، هزار و ۴۲۵ مدل شركت در این نمایشگاه حاضر شده اند.
وی با اشاره به آمار تعداد محصولات حاضر در نمایشگاه ساخت ایران كه در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی است، بیان داشت: در سال ۹۶ حاضرین نمایشگاه، به ۹ هزار و ۹۴۵ مدل شركت رسیده و این تعداد در مقایسه با ۴ سال گذشته، چندین برابر شده است؛ همینطور تعداد ۱۲۰ شركت متقاضی حضور در نمایشگاه بودند كه اكنون به ۳۷۰ شركت رسیده است.
به گفته معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری، سرجمع از سال ۹۲ تا كنون به واسطه نمایشگاه ساخت ایران كه مختص تجهیزات آزمایشگاهی است، ۴۰۰ میلیارد تومان تجهیزات به دانشگاهها و مراكز علمی به فروش رسید.
وی تاكید داشت: اگر میخواستیم این تجهیزات آزمایشگاهی را از خارج خریداری نماییم حداقل باید ۱۶۰۰ میلیارد تومان هزینه برای واردات آن هزینه می شد.
رئیس نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل با اشاره به مزیت های برگزاری این نمایشگاه در فروش محصولات ساخت داخل اضافه كرد: تجهیزات این نمایشگاه، ایرانی و ساخت محققان شركت های دانش بنیان هستند كه دانشگاهها و مراكز تحقیقاتی مخاطب آن هستند؛ از این رو دانشگاهها و چنین مراكزی از تجهیزات ساخت كشور با كمترین هزینه تجهیز می شوند.
وی ادامه داد: این نشان داده است تكنولوژی ساخت تجهیزات آزمایشگاه در كشور پیشرفت كرده و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی درشركت های دانش بنیان اشتغال و برای محصولاتشان بازار بوجود آمده است.
شیخ زین الدین با تاكید بر اینكه شركت ها همواره در صدد هستند تا محصول خویش را ارتقا دهند، اضافه كرد: طی این ۴ سال سطح تكنولوژیتجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل افزایش یافته كه در سطوح مختلف مورد حمایت معاونت علمی و فناوری برای حضور در نمایشگاه قرار می گیرند.

1397/01/03
12:11:28
4725
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب