با اندازه گیری ماده خسارت سلول؛

آزمایش ادرار باقیمانده عمر انسان را نشان داده است

آزمایش ادرار باقیمانده عمر انسان را نشان داده است سایت امن: محققان چینی با ردیابی مقدار ماده ای در نمونه ادرار افراد می توانند سن بیولوژیك بدن انسان و حتی باقیمانده عمر را تخمین بزنند.به گزارش سایت امن به نقل از میل آنلاین، یك آزمایش ادرار ساده سن بیولوژیك فرد و حتی میزان باقیمانده عمر او را هم نشان داده است.
محققان مركز ملی Gerontology در چین متوجه شده اند ماده ای خاص به نام ۸-oxoGsn (كه نشان دهنده میزان خسارت به سلول است)، همراه با افزایش سن در ادرار فرد بیشتر می گردد.
با تعیین سن داخل بدن، می توان خطر مبتلا شدن به بیماری های در رابطه با افزایش سن و حتی مرگ زودهنگام را ردیابی كرد.
البته بعضی از كارشناسان معتقدند افزایش سن به تنهایی نمی تواند نشانگر آغاز یك بیماری باشد. به قول این عده پژوهش مذكور رابطه میان۸-oxoGsn و شرایط مربوط به دوران سالمندی مانند پاركینسون را بررسی نكرده است.
جیان پینگ كای محقق ارشد این تحقیق می گوید: وجود۸-oxoGsn در ادرار نشانگر بهتری از وضعیت واقعی بدن انسان است و به ما كمك می نماید خطر بیماری های در رابطه با افزایش سن را پیش بینی نماییم.
محققان برای این منظور نمونه ادرار ۱۲۲۸ شهروند چینی بین ۲تا ۹۰ سال را بررسی كردند. آنها متوجه شدند در شركت كنندگان ۲۱ ساله و بالاتر ۸-oxoGsn افزایش می یابد.

1396/12/09
14:22:53
5258
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب