كنگره جهانی موبایل بارسلون با تكامل بیشتر

كنگره جهانی موبایل بارسلون با تكامل بیشتر سایت امن: مادرید- كنگره جهانی موبایل روز دوشنبه اینده در بارسلون اسپانیا با حضور شركت ها ونمایش گوشیهای جدید دارای فناوری و امكانات جدید برگزار می گردد.


به گزارش صبح دوشنبه ایرنا و به نقل از روزنامه لا وانگواردیا، در این دوره گوشیها با تنوع بیشتری به نمایش گذاشته می شوند كه بزودی راهی بازارهای مصرف خواهند شد. تلفن های همراه، هم اكنون، بیشترشان به رده گوشیهای هوشمند تعلق دارند و بیش از هر زمانی، با پیشرفت های مختلف كه استفاده از آنها را راحت تر می كند.
یكی از ستاره های غیر قابل انكار كنگره موبایل امسال، نماد جدید سامسونگ یعنی «گالاكسی اس 9( Galaxy S9 )» و برادر بزرگش «اس 9 پلاس (S9 Plus)»، خواهد بود.
با اینكه روز دوشنبه كنگره آغاز می گردد سامسونگ از روز یكشنبه در یك مراسم در سطح جهان در بارسلون، این گوشی را به صورت رسمی معرفی خواهد نمود هرچند كه برخی كانال های اینترنتی، این گوشی را كه انتظارات بالایی را به علت دوربینش با دیافراگم متغیر و ظرفیت بزرگ پردازنده اش بوجود آورده را نشان داده ا ند.
در این مراسم ابتدا شركت ژاپنی سونی به صورت سنتی در كنگره جهانی موبایل نخستین گوشی خویش را رو نمایی كند. پیش بینی می گردد كه سونی جدید ترین نسخه خود یعنی «اكس پریا اكس زد 2 (Xperia XZ2 )»، و همینطور یك نسخه فشرده تر این گوشی را به نمایش بگذارد.
طراحی گوشی جدید سونی می تواند یك نو آوری تازه نسبت به آخرین مدلهای این مارك باشد هرچند كه با عنایت به برخی گفته ها در ایام اخیر، به اتخاذ معیار شناخته شده بعنوان 'صفحه بی نهایت' كه بعضی از شركت ها در مدلهای خود استفاده می نمایند و تمایل به حداقل رساندن تا حد امكان فریم گوشی را دارند، نخواهد پرداخت.
مفهوم گوشی تمام صفحه یا حدودا تمام صفحه، از مطالعات بازاریابی شركت ها در سال های اخیر است. در نظرسنجی ها مصرف كنندگان و كاربران می گویند كه ترجیح می دهند گوشی همراه آنها صفحه بزرگی داشته باشد زیرا می خواهند عكس، فیلم و بازی های ویدئویی ببینند اما در یك تضاد ظاهری، نمی خواهند اندازه گوشی هایشان بزرگ باشد.
تنها كاری كه می گردد از لحاظ مهندسی برای راضی كردن كاربران انجام داد، كاهش فریم ها تا حدی كه نوآوری اجازه می دهد باشد.
به طور مثال، در مدلهای قبلی سامسونگ یعنی «گالاكسی اس 8 »، «گالاكسی اس 8 پلاس» و «گالاكسی نوت 8 »، این شركت فریم های جانبی را حذف نمود هرچند كه فریم های بالا و پایین را در اندازه های بسیار كوچك حفظ كرد. شركت ال جی هم در مدل «جی 6 » كه یك سال پیش در بارسلون معرفی نمود و یا مدل «وی 30 » خود كه در پاییز گذشته معرفی نمود هم همین كار را انجام داد.
در یك طراحی متفاوت، اپل گوشی «آیفون 10 » خویش را حدودا بدون هیچگونه فریم اما با یك نوار نازك در قسمت بالا ی صفحه كه برای قرار دادن چندین عنصر ضروری نظیر دوربین، حسگرهای و بلندگو به كار می رود را به بازار عرضه نمود.
روند به حد اغلب رسانی صفحه، همچنان ادامه خواهد یافت و بعضی از خطوط تحقیقات تولید كنندگان به دنبال دستیابی به تمامی قسمت جلوی گوشی بعنوان صفحه هستند.
كنگره جهانی موبایل امسال از جانب دیگر می تواند پیشرفت های جدیدی را به نمایش بگذارد. در این خصوص راه حل های پیشنهاد می گردد مانند كوچك سازی اجزا گوشی، كه هنوز مناطق تاریك در صفحه حفظ شود و یا اینكه توانایی بعضی از این اجزا برای به كار بردن آنها در پائین صفحه گوشی، تغییر یابد.
همچنین سازندگان گوشی همراه تنظیمات جدید را طوری طراحی نموده اند كه نرم افزارها در گوشی تغییر یابند. اپل كه فقط سیستم عامل iOS، برای آیفون می سازد، از سازندگان اپلیكیشن ها خواسته است برای مطابقت دادن خود با فرمت آیفون 10، برنامه هایشان را تغییر دهند.
این شركت در آینده فقط اپلیكیشن های را قبول می كند كه با این سیستم همخوانی داشته باشد.
تقریبا بشتر تولید كنندگان گوشی همراه، تصمیم گرفته ا ند از سیستم عامل، آندروید استفاده كنند. پیچیدگی صفحات جدید كه بعضی از آنها ممكن است از طریق حل های اپل استفاده كنند هم سبب تغییرات جدید خواهد شد.
فناوری بیومتریك، یكی دیگر از گرایش های عمده تلفن های همراه جدید است. بعد از چند سال كه سیستم های تشخیص اثر انگشت تكامل و محبوبیت یافت و دیگر سیستم ها نظیر باز شدن قفل تلفن توسط اسكنر عدسی چشم شكست خوردند، راه اندازی سیستم تشخیص چهره آیفون 10 در پاییز گذشته، سبب رقابت جدیدی برای این نوع تجهیزات شده است.
بیومتری امن، محبوبیت رو به رشدی در صنعت تلفن همراه داشته است. بیشترمدل های جدید كه اكنون دارای برخی سیستم ها همچون خیلی از گوشیها مجهز به سیستم تشخیص اثر انگشت هستند، كمی بیش از 60 درصد می باشند. در طول سال جاری میلادی و سال آینده، این روند تا جایی رشد خواهد نمود كه عملا تمامی گوشیهایی كه به بازار عرضه می شوند، مجهزبه این سیستم خواهند شد.
علاوه بر سرعتی كه سیستم های بیومتریكی نسبت به وارد كردن كلمه رمز دارد، سیستم ورود رمز در سال های اخیر به یكی از حلقه های ضعیف حریم خصوصی تبدیل گشته ا ند.
احراز هویت شخصی كه از جانب سیستم بیومتری عرضه می گردد، مطمئن تر است. در این رابطه، اسكن عدسی چشم و سیستم تشخیص سه بعدی چهره، دو مورد از گزینه هایی هستند كه در گوشیهای مدل بالا نصب خواهدشد.
در بین مارك هایی كه در این دوره از كنگره موبایل، انتظاراتی را بوجود آورده ا ند، باید به گوشیهای هواوی اشاره نمود كه در سال 2017، بعد از سامسونگ در جایگاه دوم تولید جهانی قرار گرفت. رشد آن در سراسر جهان بخصوص در چین، غیر قابل توقف بود.
معلوم نیست آیا این شركت در طول كنگره موبایل بارسلون، تلفن همراهی را معرفی خواهد نمود یا نه زیرا مدل ستاره آینده شركت تا اواخر مارس، به بازار نخواهد آمد.
در بین شركت های بزرگ، ال جی، گوشی جدید و نمادین خویش را معرفی نخواهد كرد و می خواهد چند هفته ای به خود مهلت دهد تا مدل جی 7 خویش را به بازار عرضه نماید هرچند كه ممكن است در بارسلون، نسخه بهبود یافته گوشی وی 30 خویش را به نمایش بگذارد.
نوكیا یكی از مارك هایی است كه یا به این خاطر كه در نخستین دوره ها، اولین سازنده جهانی گوشی همراه بود یا به خاطر عرضه گوشیهای هوشمند بدون كی برد، در تمامی دوره های كنگره بارسلون از آن صحبت شده است. در این دوره، پیش بینی می گردد كه این مارك گوشی نوكیا 9 خویش را با یك طراحی بسیار پیشرفته و صفحه كامل و بدون فریم را معرفی نماید.
در بین نو آوری های شگفت انگیز كنگره امسال، یك مدل از گوشی شركت زد تی ای (ZTE )، به نام «آكسون ام» وجود دارد كه دارای دو صفحه می باشد كه عملا صفحه مفید نمایش فیلم را دوبرابر كرده و همانند یك كتاب باز می گردد.
همچنین گوشیهایی در این كنگره معرفی خواهند شد كه دارای سیستم هوش مصنوعی هستند.
اروپام *491*شبس*1488 **


1396/12/06
14:19:52
5723
5.0 / 5
تگهای خبر: آیفون , اپل , اپلیكیشن , موبایل
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب