كودكانی كه یتیم فضای مجازی شدند

كودكانی كه یتیم فضای مجازی شدند سایت امن: ایلام - توسعه و تحول در همه زمینه ها دست خوش گذر زمان می گردد اما به راستی این تحول و توسعه باید در جهت رفاه و آرامش و بهبود زندگی فردی و اجتماعی ماست یا سبب نگرانی و دلخوری و از دست رفتن آرامش و امنیت در زندگی و به واسطه ندانم كاری تهدیدی برای خانواده محسوب شود؟!!


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، از زمانی كه فناوری ارتباطات و اطلاعات و فضای مجازی همه دسترسی به هم را بسیار كوتاه و محو كرده، زمان زیادی نمی گذرد، اما به وضوح می توان صدمه ها و نتایج مخرب استفاده نامناسب از این فناوری و فضا را مشاهده كرد.
بی گمان یكی از مهمترین كسانیكه در این فضا دچار لطمه های جبران ناپذیر می شود، كودكان هستند، زمانیكه نیاز به حضور والدین خود دارند تا از نوازش، محبت و كلمات محبت آمیز بهره مند شوند، به شدت محرومند.
والدینی كه ساعت ها محو و غرق در فضای مجازی اند و از رسیدگی به امورات تحصیلی، تربیتی، تامین نیازهای روانی و انجام بازی با كودكان فاصله گرفته و هیچ فرصتی برای با هم بودن و در كنار كودك خود بودن، ندارند.
كودكانی كه پدر و مادرشان در فضای مجازی حضور و در تنهایی بسر می برند و ساعت ها از محبت و مهر والدین محرومند، بی شك یتیم اینترنتی هستند و این كودكان به شدت احساس تنهایی كرده و دچار صدمه های زیادی می شوند.

** صدمه های كودكان محروم از حضور موثر والدین

آسیب هایی نظیر افسردگی، عدم اعتماد به نفس و خودباوری، انزوا طلبی و گوشه گیری، پرخاشگری و افسردگی همچون صدمه های در كمین كودكان محروم از حضور موثر والدین هستند.
كودكانی كه باید ساعات بیداری در بازی و شادی و هنر زندگی آموختن از والدین خود مشغول باشند به ناچار برای برهم نزدن خلوت والدین خود در فضای مجازی یا خویش را با بازی های كامپیوتری با تبلت و سگا مشغول می كنند یا در گوشه از خانه مشغول دیدن تلویزیون هستند.
هر زمان هم بخواهد دقایقی در آغوش والدین خود باشند، از این نعمت به علت مشغله زیاد ذهنی والدین در فضای مجازی محروم اند.
انگشتانی كه باید صورت و موهای كودكان را ناز كند به صورت مرتب در حال تایپ و تعویض صفحه های مختلف كانال های تلگرام و اینستاگرام است!!

** بچه ها فقط یكبار بچگی می كنند

شاید دوران كودكی تنها دورانی باشد كه نیاز فرد به والدین بیش از هر زمان دیگر در آن حس گردد زیرا یك كودكان از همان ابتدای تولد تا آموختن راه رفتن، حرف زدن، به تنهایی غذا خوردن و بازی كردن به والدین خود نیازمند است تا پر پرواز گیرد و بتواند با آموختن خوب و بد زندگی در این جهان به پرواز درآید.
بی گمان در مسیر تعالی و رشد كودك والدین از اثرگذارترین افراد در زندگی او محسوب می شوند و در تربیت، اخلاق آموزی، صداقت، محبت كردن، معاشرت و... هنر خوب بودن را از پدر و مادر خود می آموزند.
پس این نیازها و برآورده شدن آنها و تعالی رشد روانی و فكری و اجتماعی كودك نیازمند حضور مستمر و موثر والدین است تا تعالی یابد.
والدین باید آگاه باشند كه یك كودك فقط یكبار كودكی می كند و نیازمند حضور آنان است چه خوب است كه از یتیم شدن اینترنتی كودكانمان جلوگیری نماییم و اجازه ندهیم، هویت و شخصیت و تربیت آنان دستخوش بی توجهی ما قرار گیرد و با ندانم كاری باعث محرومیت كودكانمان از حضور خودمان شویم.
6119/7177


1396/12/04
11:32:13
5062
5.0 / 5
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب