تولید سه و نیم میلیارد دلاری شركت های دانش بنیان در ماندران

تولید سه و نیم میلیارد دلاری شركت های دانش بنیان در ماندران سایت امن: ساری - رئیس پارك علم و فناوری مازندران اظهار داشت كه شركت های دانش بنیان استان سالانه بیش از سه میلیارد و 500 میلیون دلار تولید دارند و با عنایت به نیاز روزانه كشور به این دسته محصولات، روند رو به رشدی را در پیش گرفته اند.


علی معتمد زادگان روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود كه شركت های دانش بنیان استان هم اكنون 200 نوع محصول تولید می كنند كه نشانگر ظرفیت بالای این حوزه برای سرمایه گذاری است.
بر اساس آمارهای رسمی، اكنون 106 شركت بزرگ و كوچك بعنوان شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری مازندران مستقرند كه برای 800 نفر به صورت مستقیم و 600 نفر به صورت غیر مستقیم شغل بوجود آورده اند.
رئیس پارك علم و فناوری مازندران با اشاره به اینكه محصولات دانش بنیان با 2 هدف معنوی و تجاری اختراع و تولید می شود، اظهار داشت: طرح ها و ایده هایی كه با هدف تجاری عرضه می شود، بعد از بررسی توجیه اقتصادی آن درصورت توانایی جذب سرمایه، به بازار معرفی خواهد شد.
** ثبت 60 اختراع دانش بنیان
معتمدزادگان همینطور اعلام نمود كه از ابتدای سال جاری تابحال بیش از 60 اختراع در مازندران در پارك علم و فناوری داوری و به ثبت رسید كه نسبت به سال قبل 60 درصد رشد داشت.
وی اضافه كرد: از این تعداد 46 ایده و اختراع جذب و بر روی آن سرمایه گذاری و یا تسهیلاتی برای تجاری شدن آن اعطا شده است.
رئیس پارك علم و فناوری مازندران عرضه تسهیلات به شركت های دانش بنیان را همچون مزیت های فعالیت در پارك علم و فناوری برشمرد و اظهار داشت كه در 10 ماهه امسال بیش از 11 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغالزایی در بخش ایده ها و اختراعات دانش بنیان استان اعطا شده كه افزایش 255 درصدی نسبت به سال قبل دارد.
مازندران دارای یك پارك علم و فناوری و 12 مركز رشد است كه چهار مركز آن همچون ساری، آمل، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارك علم و فناوری محسوب می شوند.
7335/1654


1396/12/02
13:24:49
5549
5.0 / 5
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب