مجله فوربس موسس تلگرام را میلیاردر شناخت

مجله فوربس موسس تلگرام را میلیاردر شناخت سایت امن: مسكو - مجله فوربس بعد از بررسی روند رشد پیام رسان تلگرام، پذیرفت كه این شبكه 1.7 میلیارد دلار ارزش دارد و پاول دوروف موسس آن به جمع ثروتمندان جهان وارد شده است.


به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از فوربس، براین اساس ثروت موسس تلگرام بیش از یك میلیارد و 700 میلیون دلار است كه با عنایت به روند رو به رشد این شبكه اجتماعی، بیشتر هم خواهد شد.
پاول دوروف مدیر تلگرام چندی قبل به بلومبرگ گفته بود كه قیمت پیام رسان تلگرام به پنج میلیارد دلار رسیده است اما قصد فروش آن را ندارد چون كه هر روز تعداد مخاطبان آن بیشتر می گردد.
وی پیش از تاسیس تلگرام كه برای ایرانی ها به علت استفاده گسترده از آن نیازی به معرفی ندارد، شبكه اجتماعی وكنتاكته را در روسیه راه اندازی كرده بود.
مبتكر وكنتاكته كه هم اكنون قوی ترین شبكه اجتماعی روسیه(62 درصد مردم روس عضو آن هستند) به حساب می آید، پیش از ترك روسیه، مالكیت این شبكه اجتماعی پرطرفدار روس زبان را به برادرش كه برای او كار می كرد، داد.
در روسیه گفته می گردد كه مانند اختلاف نظری كه در میان اعضای فیس بوك بعد از معروف شدن آن بوجود آمد گریبان موسس وكنتاكته را هم گرفت و دوروف تصمیم به ترك وكنتاكته گرفت.
در زبان ساده، وكنتاكته را می توان شبكه ای بین اینستاگرام و فیس بوك دانست. در بین روس ها، وكنتاكته راهی برای آشنایی و دوست یابی است بنابراین در بین جوانان رواج بیشتری دارد.
دوروف بعد از حضور در آلمان، به فكر راه اندازی پیام رسان تلگرام افتاد و ایرانیان نخستین مشتركان پر شمار او بودند.
طبق اظهارات موسس تلگرام، او هم اكنون به دنبال راه اندازی ارز دیجیتالی است كه معروفترین آن در جهان «بیت كوین» است كه هنوز معلوم نیست سازنده آن كیست اما بشدت مورد توجه ثروتمندان و دولت ها قرار گرفته است و خیلی از كشورها تمایل یافته اند كه از آن برای داد و ستد در جهان استفاده كنند.
رشد بیت كوین در نیمه دوم سال 2017 به حدی افزایش یافت كه اگر در سال 2013 كه كمتر كسی نام آن را شنیده بود یك فرد 25 میلیون تومان برای خرید 50 بیت كوین هزینه می كرد می توانست پس از چهار سال آن را بیش از سه میلیارد تومان بفروشد بنابراین خیلی از افرادی كه از فروختن آن در این سالها خودداری كردند در سال 2017 به جمع ثروتمندان جهان پیوستند هر چند كه در آغاز سال 2018 رشد نجومی این ارز دیجیتالی متوقف گردید روند كاهش قیمت را در پیش گرفت.
شبك**اروپام** 1346**1392** رحمت الله خدادادی**انتشار: ابوالفضل بابایی


1396/11/28
14:21:48
4668
5.0 / 5
تگهای خبر: دیجیتال
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب