جنگنده های روسیه برای اولین بار در لایه دوم جو زمین تمرین كردند

جنگنده های روسیه برای اولین بار در لایه دوم جو زمین تمرین كردند سایت امن: مسكو - ایرنا - جنگنده های نیروی هوافضای روسیه برای اولین بار در لایه دوم جو زمین به نام «استراتوسفر» به تمرین نبرد هوایی پرداختند.


به گزارش امروز (سه شنبه) روزنامه ایزوستیا چاپ مسكو، جنگنده های اسكادران دریایی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در شبه جزیره كامچاتكا، نبرد تمرینی در لایه استراتوسفر را انجام دادند.
بر اساس سناریوی رزمایش هوایی، یك فروند از دو جنگنده، نقش هواپیمای رهگیر و جنگنده دیگر نقش هواپیمای دشمن فرضی را ایفا كرد.
همچنین ادعا شده كه جنگنده نخست در لایه استراتوسفر بدون كمك سامانه های ناوبری هوایی و رادار، جنگنده فرضی دشمن را شناسایی كرده است.
روزنامه روسی به نقل از نیكلای واسكرسنسكی سخنگوی ناوگان اقیانوس آرام روسیه نوشت: در نبرد هوایی دو شكاری رهگیر میگ-31 شركت كردند و یكی از دو هواپیما با موفقیت جنگنده دیگر با نقش دشمن فرضی را شناسایی كرد.
روزنامه ایزوستیا بتازگی نوشت: روسیه با آغاز اجرای یك طرح نظامی، بمب افكن های پر قدرت قاره پیمای توپولف 160 یا قوی سفید روسی را به موتورهای جدیدی مجهز می كند كه توان اوج گیری فراتر از جو را خواهد داشت و می تواند از مزیت رصد كمتر هنگام پرواز رزمی تا رسیدن به هدف بهره ببرد.
براساس طرح شروع شده موتورهای پرقدرت NK 32 كه در مركز صنعتی علمی كوزنتسف شهر سامارا در منطقه ولگا ساخته می شود، این قدرت را فراهم می كند تا توپولف 160 بتواند از ارتفاع 18 كیلومتری بگذرد و چند كیلومتر فراتر از تروپوسفر (لایه نخست جو زمین) با ورود به لایه استراتوسفر چند هزار كیلومتر پرواز كند.
این روزنامه افزوده است: مقرر است اقدام های لازم برای بررسی مراحل تولید موتور این هواپیما و صدور مجوز كارگذاری و پرواز توپولف 160 با آن تا سال 2018 صادر شود.
اروپام 391 *۱۳۴۶*1479 رحمت الله خدادادی
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینك زیر وارد كانال تلگرام ما شوید.
https: //t. me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw


1396/11/06
17:59:58
4710
5.0 / 5
تگهای خبر: فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب