یك مقام مسئول خبرداد؛

راه اندازی هزار سایت ۵G تا انتهای سال در کشور

راه اندازی هزار سایت ۵G تا انتهای سال در کشور به گزارش سایت امن، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول اظهار داشت: تا حالا حدود 400 سایت نسل پنجم راه اندازی کردیم که تا آخر سال به 1000 سایت در کشور می رسد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، دکتر وحید شاه منصوری رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در مراسم افتتاح و نشست خبری لابراتوار ۵G و اینترنت اشیا مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که امروز بامداد برگزار گردید، اظهار داشت: لابراتوار ۵G و اینترنت اشیا در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در اوایل امسال افتتاح شد و هدف آن توسعه اکوسیستم نسل پنجم و کمک به فعالان این حوزه برای فراهم کردن امکان تست محصولاتی است که ارائه می شود. امیدواریم این پایگاه پل ارتباطی خوبی بین صنعت و دانشگاه باشد و از پتانسیل و خروجی آن برای توسعه استفاده گردد.
وی اظهار داشت: هم اکنون سرمایه گذاری، تکنولوژی مرحله به مرحله بالاتر و استانداردها بیشتر شده است اما هنوز به صد در صد نسل پنجم نرسیدیم و امیدواریم تا سال ۲۰۲۵ همچنان ۵G در عرصه استاندارد سازی توسعه پیدا کند و محصولات جدیدتری بیاید.
شاه منصوری اضافه کرد: تمام سرمایه گذاری در ۵G شروع شده است و هم اکنون بیش از یک میلیارد سایت ۵G در دنیا داریم اما اگر از نظر پوششی بررسی نماییم می بینیم که در دنیا هنوز به ۳۰ درصد پوشش ۴G نرسیده است. در کشور ما هم بحث فرکانس و پروانه مطرح و مقرر است به زودی مزایده فرکانس ۵G اجرا شود بدین سان این توسعه می تواند سرعت بیشتری بگیرد.
وی اشاره کرد: همراه اول بصورت آزمایشی تا کنون حدود ۴۰۰ سایت نسل پنجم راه اندازی کرده و تا آخر سال به ۱۰۰۰ سایت در کشور می رسد. امیدواریم مشکل گوشیها نیز حل شود و از نسل پنجم حمایت کنند ولی هم اکنون رویکرد ما استفاده از مودم خواهد بود.
شاه منصوری در ادامه درباب لابراتوار باز ۵G اظهار داشت: هدف ما کمک کردن و تقویت اکوسیستم کشورمان در عرصه ۵G است و با کمک معاونت علمی این طرح پیش رفته و دلیل انتخاب پارک علم و فناوری نیز این است که به اکوسیستم استارت آپی کشور نزدیک باشیم.
وی در ادامه اظهار داشت: لابراتوار باز یا اپن ۵G این امکان را برای شرکت ها، دانشجویان و اشخاص حقیقی به وجود می آورد تا محصولی که در شبکه ۵G دارند توسعه پیدا کند و علاوه بر این لابراتوار سیستمی دارد که برای چالش های موجود اپراتور همراه اول فعالیت دارد.
گفتنی است، این جلسه با حضور مسئولان همراه اول و دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات برگزار و در ادامه از لابراتوار ۵G و اینترنت اشیا بازدید شد.


منبع:

1402/06/28
15:55:00
293
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب