تصاویر جدید ماه نورد هندی از لندر خود در ماه

تصاویر جدید ماه نورد هندی از لندر خود در ماه سایت امن: ماه نورد هندی پراگیان برای اولین بار عکسهایی از لندر ویکرام روی این سیاره ثبت نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از اسپیس، دراین میان هر دو ابزار فضایی اکتشافات خود در ماموریت چاندرایان۳ را ادامه می دهند. سازمان فضایی هندوستان(ISRO) روز گذشته تصاویری سیاه و سفید از لندر ویکرام منتشر نمود که نشان می داد ابزار فضایی روی سطح ماه قرار دارد. این تصاویر توسط پراگیان(کاوشگر این ماموریت) ثبت شده بود. ISRO با انتشار این تصاویر در پلت فرم ایکس نوشت: لبخند بزنید! کاوشگر پراگیان امروز بامداد تصویری از لندر ویکرام ثبت کرده است. تصویر مذکور با کمک دوربین ناوبری نصب شده روی کاوشگر(NavCam) گرفته شده است.
طبق اطلاعات موجود تصاویر مذکور روز گذشته ساعت ۷: ۳۵ دقیقه بامداد به وقت هندوستان ثبت شده اند. یکی از این عکس ها ۲ ابزار علمی لندر ویکرام را نشان میدهد که روی سطح ماه به کار رفته اند. یکی از آنها مربوط به آزمایش ChaSTE و دیگری ابزاری رصد کارهای ارتعاشی ماه(ILSA) بودند. لندر ویکرام همراه کاوشگر پراگیان روز ۲۳ آگوست در قطب جنوب ماه فرود آمدند و مقرر است به مدت یک روز این سیاره( معادل ۱۴ روز زمین) فعالیت انجام دهند.

1402/06/11
08:52:32
303
5.0 / 5
تگهای خبر: دوربین , سازمان , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب