توسعه همکاری وزارت علوم با صنایع پتروشیمی

توسعه همکاری وزارت علوم با صنایع پتروشیمی به گزارش سایت امن، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرخانه شورایعالی عتف تفاهمنامه همکاری پژوهشی با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امضا کردند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرخانه شورایعالی عتف تفاهمنامه همکاری پژوهشی با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امضا کردند.
این تفاهمنامه همکاری پژوهشی در جهت رفع نیازهای فناورانه و تولید دانش بنیان در صنایع پتروشیمی ما بین وزیر علوم و نایب رییس شورایعالی عتف و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با مبحث ایجاد سازوکار مشارکت، هم­ افزایی و هماهنگی اثربخش میان بازیگران زیست بوم حوزه فناوری و نوآوری به منظور رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه صنایع پتروشیمی کشور و پشتیبانی از ساخت داخل و تولید دانش ­بنیان به امضا رسید.
طرفین در این تفاهمنامه متعهد شدند تا نسبت به شناسایی، دسته بندی، تجمیع و ارزیابی تقاضای صنایع پتروشیمی کشور، تدوین برنامه های ساخت داخل و پایش و اطلاع رسانی برنامه های مذکور و همکاری و مشارکت در اجرای فرصت مطالعاتی داخلی اعضای هیئت علمی در شرکتهای وابسته همکاری کنند.
پشتیبانی از مبحث های رساله های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در جهت رفع مسائل و نیازمندی های پژوهشی و فناورانه شرکتهای وابسته به هلدینگ، پشتیبانی از برگزاری مستمر نمایشگاه ­ها و رویدادهای تقاضامحور و شناسایی، دسته بندی، ارزیابی توانمندی ­ها، ظرفیت­ ها و دستاوردهای علمی و فناوری دانشگاه ­ها و مراکز تحقیقاتی و شبکه­ سازی میان تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری از دیگر زمینه های همکاری در این تفاهمنامه به حساب می آید.
همینطور بسترسازی برای اجرای فرصت مطالعاتی داخلی اعضای هیئت علمی و دستیار فناور در شرکتهای وابسته به هلدینگ، فراهم سازی شرایط بهره گیری از خدمات دانش آموختگان دکتری بعنوان محقق پسادکتری در شرکتهای وابسته به هلدینگ، مساعدت حداکثری در راه رسیدن به تسهیلات و مشوق های اعطایی به قراردادهای منعقد شده از راه برگزاری نمایشگاه ­های تقاضامحور و تمهیدات مؤثر در جهت تجاری سازی فناوری­ های حاصل شده از اجرای قراردادها و تفاهم ­نامه ها از دیگر تعهدات این تفاهمنامه است.
طرفین نسبت به شناسایی مستمر موانع و چالش ­های پیش ­روی داخلی سازی نیازهای صنایع پتروشیمی و کوشش برای رفع آنها با همکاری، تعامل و تقسیم کار میان ذی­نفعان متعهد شدند.1402/02/31
12:35:08
303
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب