امروز در نمایشگاه نفت صورت می گیرد؛

انعقاد ۵ قرارداد تولید بار اول دانش بنیان با حجم ۱۱میلیون یورو

انعقاد ۵ قرارداد تولید بار اول دانش بنیان با حجم ۱۱میلیون یورو به گزارش سایت امن، مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اعلام نمود: امروز ۳۰ اردیبهشت با حضور معاون علمی رئیس جمهور، ۵ قرار داد تولید بار اول در نمایشگاه نفت و گاز منعقد می شود.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علی اکبر پرج مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، اظهار داشت: در این نمایشگاه ۵ قرار داد تولید بار اول منعقد خواهد شد که از این تعداد، دو قرار داد مربوط به شرکت ملی حفاری ایران و ۳ قرار داد مربوط به شرکت ملی نفت خیر جنوب می شود.
وی با اعلان اینکه این دو شرکت کارفرما، ذیل شرکت ملی نفت قرار دارند، اظهار داشت: ارزش این ۵ قرار داد ۱۱ میلیون یورو است و پس از انعقاد این قراردادها دو شرکت کارفرما و طرف های دانش بنیان فرصت خواهند داشت تا اجرا این قراردادها را پیگیری کنند.
پرج اشاره کرد: هم اکنون مقرر است این ۵ قرار داد امروز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی به امضا برسد ولی ممکنست قراردادهای دیگری مطرح شود ولی هم اکنون این ۵ قرار داد در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
وی تولید بار اول را طرح ها و پروژه هایی دانست که تا حالا به سبب نبود فناوری آنها در داخل کشور، شرکت های متقاضی در قالب مناقصه، بوسیله شرکت های بارزگانی و واسط، بوسیله واردات تامین می کنند.
مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی افزود: در ماده ۱۰ قانون جهش تولید دانش بنیان، تاکید گردیده است، که اگر شرکت متقاضی یک فناور، تشخیص دهد که یک فناوری برای نخستین بار در کشور تولید می شود و مشابه آن قبلا در کشور نبوده است، با تایید کارگروه تولید بار اول که ذیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شورای راهبردی فناوری کشور قرار دارد، مجوز ترک تشریفات مناقصه صادر و شرکت متقاضی با شرکت های دانش بنیان وارد قرار داد می شوند.
وی یاداور شد: بر این اساس کارگروه تولید بار اول، توانمندی شرکت های دانش بنیان را برای اجرای پروژه ای برای بار اول، تایید و همین طور این کارگروه بر اجرای طرح برای بار اول در کشور صحه گذاری می کند.
مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی با اعلان اینکه در هر کدام از این قراردادها، یک کارفرما حضور دارد، اضافه کرد: به ازای هر کدام از این طرح ها نیز یک شرکت دانش بنیان قرار دارد که مجری پروژه محسوب می شوند.
به گفته وی عناوین قراردادهایی که امروز ۳۰ اردیبهشت ماه منعقد می شود به این شرح است:
طراحی و ساخت ابزار حافظه دار اندازه گیری دما و فشار درون چاه
طراحی و ساخت دستگاه کنترل و تحلیل بستن اتصالات لوله های جداری چاه
ساخت و ارائه خدمات دستگاه اندازه گیری جریان چند فازی سیار
طراحی و ساخت و خدمات رفع باگ شبیه ساز جریان چند فازی
طراحی، نصب و راه اندازی پمپ چند فازی
به گفته وی این قرار دادها فردا با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاون علمی و جواد اوجی وزیر نفت با حضور شرکت های کارفرما و دانش بنیان به امضا می رسد.


منبع:

1402/02/30
23:20:49
308
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب